Bejvávalo dobře, rapuje Vesna v ringu. Vyslyší výzvu i Nohavica?

Po Ewě Farné se hiphopové řetězovky Hot 16 Challenge 2 proti koronaviru chytila také skupina Vesna. Ano, přesto, že ani zpěvačka, ani dívčí kapela se normálně rapu nevěnují. A Patricie Fuxová a spol. navíc výzvu poslaly zajímavým směrem.

Hot 16 Challenge 2 vznikla na polské hiphopové scéně jako štafeta, kdy nominovaný umělec má nahrát a vydát šestnáct taktů nejpozději do 72 hodin. U sousedů je to „big deal“, do kterého se zapojil dokonce i úřadující prezident Andrzej Duda.

K nám se výzva dostala v polovině května (psali jsme ve článku Polská Hot 16 Challenge 2 dorazila i do Česka. Rapeři se s koronavirem nemažou), ale nejprve se držela logicky jen mezi rapery. Nejspíš první tuzemskou zpěvačkou, která se zapojila, byla Ewa Farna, jež je pochopitelně silně uchycená i v Polsku. A polsky také na nahrávce rapuje.

Nyní přicházejí se svou troškou do mlýna děvčata z Vesny. „Nechci skončit jako všichni, těhotná anebo singl a druhou vlnu promoříme, klidně budeme se za to bít i v ringu,“ rapuje v klipu Fuxová a celá kapela potom v refrénu přechází do zpěvu: „Bejvávalo, bejvávalo, hej, je a bude dobře“.

„Byly jsme nominované na rapovou výzvu #hot16challenge2 (anó, divily jsme se stejně, jako se teď divíte vy). My přece nejsme žádné raperky! Zato jsme ale rebelky, a ty se hned tak něčeho nezaleknou,“ komentovala kapela na svém Facebooku s tím, že to bylo „vykročení z komfortní zóny level Milion+“.

Neméně zajímavé však je, koho Vesna nominovala dál. A sice Jaromíra Nohavicu, který se svou příchylností k rapu netají. Se skupinou Pio Squad už před více než deseti lety spolupracoval na sugestivní skladbě Já tam byl a sám Nohavica opatrně rapuje třeba i na své zatím poslední desce Poruba. „A teď už žezlo putuje k ještě o něco známějšímu raperovi, než jsme my. Jarku, užij si to,“ dodává kapela.