Benátská! s Impulsem se pokusí zachovat program na příští rok

Benátská! s Impulsem je dalším z festivalů, který oficiálně ohlásil zrušení letošního ročníku. „Do poslední chvíle jsme věřili, že se uskuteční v plánovaném termínu. Bohužel mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví 19. května byly mimo jiné zakázány hudební a další umělecká představení s účastí nad 300 osob, a to s účinností od 25. května 2020 do odvolání. S ohledem na toto mimořádné opatření musíme s politováním sdělit, že jsme nuceni zrušit letošní XXVIII. ročník Benátské s Impulsem,“ uvedli pořadatelé na webu festivalu. 

Hudební přehlídka v Liberci se uskuteční až od 22. do 25. července 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na příští rok. „Věříme, že nás podpoříte a přijmete toto řešení. Výnos ze vstupného je jedním ze zásadních zdrojů našeho festivalu. Věříme, že to pochopíte a pomůžete nám, abychom těžkou situaci překonali a udrželi festival do budoucna,“ dodávají pořadatelé.

Návštěvníci, kteří si nechtějí lístky ponechat, můžou zažádat o vydání poukazu na jinou kulturní akci v hodnotě uhrazeného vstupného. Umožňují to nová opatření ke zmírnění dopadů pandemie. Organizátoři dotazy ohledně zmíněného postupo zodpoví na adrese info@benatska.cz.

Headlinerem letošního ročníku měla být německá zpěvačka Nena, vystoupení tu měli naplánované také Pavol Habera s kapelou Team, Divokej Bill či Olympic.

„Již teď se s plnou vervou pouštíme do realizace XXVIII. ročníku našeho festivalu. Budeme se snažit zajistit, aby naše letošní dramaturgie byla v co největší části zachována i pro příští rok. Váš ohlas a zájem o vstupenky totiž svědčí o tom, že jsme interprety pro festival vybrali správně,“ dodávají pořadatelé.