Chemoterapie, karanténa, koncerty. Stypka chystá dva streamy

David Stypka & Bandjeez připravují na čtvrtek a pátek dvě vystoupení, která se budou přenášet online. Termín vyšel tak tak, protože zpěvák byl ještě nedávno v koronavirové karanténě.

David Stypka Foto: Ladislav Mácha

David Stypka se po operaci nádoru na slinivce podrobuje chemoterapii a právě v rámci léčby přišel také do styku s virem. „Zdravotní sestřička z nemocnice, kam jsem chodil na chemo, byla pozitivní, což se zjistilo až pozdě. Takže mě poslali do karantény a byl jsem dvakrát testovaný, naštěstí v obou případech negativně,“ vysvětluje.

O případu sestry z Nemocnice Nový Jičín už dříve média informovala. „Já jsem už předtím měl obavy do špitálu chodit, ale doktor mi říkal – tady se nemáte čeho bát. A bác ho!“ dodává Stypka.

Na programu Stypkovy kapely to nic nemění. Ve čtvrtek od 20.30 vystoupí v přenosu na StreamConcert.tv, odstartuje tak nový projekt Richarda Kroczka z Buty. „Bude to premiéra toho studia, kterou jsme domlouvali dávno před koronou, akorát pandemie to trochu urychlila,“ říká Stypka. O den později se na stejném kanálu představí výtečná ostravská kapela Nedivoč.

V pátek se rovněž uskuteční velký online charitativní festival Spolu jedním hlasem. Výtěžek půjde na vybavení lékařů, sester a dalších lidí v „první linii“. Z pražského Lucerna Music Baru či svých domovů a zkušeben se přihlásí David Koller, Ben Cristovao, Mirai, Wohnout, Lenny či Xindl X.

Mezi těmi, kdo se do šestihodinového maratonu připojí na dálku, bude i Stypka s kapelou, konkrétně dvěma předtočenými skladbami. „Původně ‚vyhrožovali‘, že pošlou přenosový vůz, ale nakonec jsme to vymysleli takhle,“ dodává zpěvák, který s producentem Martinem Ledvinou nadále pracuje i na nové desce.