Co nezmeškat v březnu? Koncert UDG, hudbu z Mafie či desku Dana Bárty

Screenshot ze hry Mafia Repro: 2K Czech

Ke konci každého měsíce vám bude redakce Planety Hudba servírovat menu o pěti chodech, na kterém by si měly v následujícím měsíci pošmáknout vaše hudební chuťové pohárky. Jelikož je březen mimo jiné měsíc knihy, doporučujeme ke čtení Růžové vrány o českých muzikantkách v 21. století.

Koncert: UDG

Kapela UDG letos slaví 20 let na scéně a jako dárek a vyvrcholení oslav si nadělila velký koncert v pražském Foru Karlín. Uskuteční se 26. března od 19.30 hodin a v předprodeji ještě nějaké vstupenky zbývají. Pro kapelu původem z Ústí nad Labem to navíc bude jubilejní 1000. koncert a podle slov členů UDG bude stát za to. „Uvidíte největší koncertní show v kariéře naší kapely a zažijeme spolu největší mejdan,“ slibují bratři Vrzákové, Tomáš Jugi Staněk a další.

Album: Dan Bárta – Kráska a zvířený prach

Šest let od poslední desky Maratonika natočil čerstvý padesátník Dan Bárta s Illustratosphere novinku Kráska a zvířený prach. „Myslím, že je to vyzrálá, dobrá deska. Zase jsme o kousek dál v tom, jak se vyjádřit jasněji a stručněji. A tahle deska je navíc o něco osobnější a angažovanější než předchozí alba,“ říká Bárta, autor všech českých textů. Z jedenácti písní však nabízí i dvě v angličtině a jednu ve slovenštině. Desku si lidé můžou obstarat i na nabitém turné, které začne 14. března.

Kniha: Růžové vrány

V rámci letošního Velkého knižního čtvrtku se na trh 19. března dostane také pozoruhodná publikace věnovaná českým hudebnicím. Jedna z legend české nové vlny a alternativy Pavla Jonssonová přináší v knize nazvané Růžové vrány – Muzikantky v 21. století dvacet rozhovorů s předními zástupkyněmi tuzemské scény, které propojuje hlavně příslušnost k alternativní hudebě. Mezi zpovídanými jsou Monika Načeva, Lenka Dusilová, Radůza, Iva Bittová nebo Vladivojna La Chia.

Projekt: Hudba ze hry Mafie živě

A ještě jednou Forum Karlín. Už příští středu 4. března se zde totiž od 19 hodin odehraje výjimečný koncert, při kterém zazní hudba z legendárních počítačových her Mafia a Mafia 2 v podání Filharmonie Brno. Dvouhodinové představení obstará šedesátičlenné těleso pod taktovkou Chuheie Iwasakiho. Pokud řešíte dress code, pořadatelé vzkazují: „Oděvy či doplňky s mafiánskou tematikou jsou velice vítány.“ Vstupenky jsou stále k mání, tak neváhejte.

Počin: Sólovka Filipa z Pio Squad

Čerstvé informace hovoří o tom, že Filip Konvalinka z jihlavské hiphopové partičky Pio Squad vydá svou první sólovou desku s názvem Buldok v pátek 20. března. A jelikož znalci kapely vědí, jak dlouho jí trvá připravit nový materiál, je to velmi příjemná zpráva. O kompletní produkci se sedmatřicetiletému Efkovi postaral Marys. „Rapy jsem nahrál já a pár pečlivě vybraných hostů,“ vzkazuje Konvalinka. V jedné skladbě se třeba potkají Václav Neužil a Matěj Homola z Wohnoutů.