Co nezmeškat v červnu? Koncerty v Ledárnách, na vinicích i na lodi

Ke konci každého měsíce vám redakce Planety Hudba servíruje menu o pěti chodech, na kterém by si měly pošmáknout vaše hudební chuťové pohárky. Nenechte si ujít živá vystoupení na různých místech nebo nevšední kompilaci hitů ke 30 letům Country Radia.

K hraní na vinicích se po roce vrací i David Koller. Foto: archiv DK

Koncerty: Po loňské dobré zkušenosti se bude také letos konat akce nazvaná Vzhůru na palubu. Koncerty na parníku na Vltavě začnou už 8. června vystoupením uskupení Jakub Děkan Band. Během měsíce zde zahrají třeba ještě Barbora Poláková, Tomáš Klus, Voxel, Mňága a Žďorp nebo UDG. V červenci se pak přidají ještě Michal Hrůza, Pokáč, Xindl X, Slza či Kateřina Marie Tichá. Nástup na parník Praha bude na Dvořákově nábřeží, můstek číslo 10. Na parník Odra pak na Rašínově nábřeží. Kapacita je sto diváků. Vstupenky jsou v prodeji na webu xticket.cz.

Album: Klidné rádio do neklidné doby. Tento slogan znají fanoušci country velmi dobře. Patří totiž Country Radiu, které 15. srpna oslaví třicet let v éteru. Těsně předtím se uskuteční oslavy v rámci Country Fontány v Praze. Už 12. června se festival odehraje také v Brně a Ostravě. O den dříve vyjde na 2 CD kompilace nazvaná 30 let spolu – 30 největších hitů Country Radia. Fanoušci si můžou poslechnout hity jako Toulavej, Rosa na kolejích, Montgomery, Tři kříže či Báječná ženská.

Počin: Když už se uvolnila protikoronová opatření, budou tentokrát tipy na akce hodně o živých koncertech. Další série se totiž spouští v Ledárnách Braník 15. a 16. června vystoupením kapely Chinaski. Ta se dočkala po roce a půl několikrát odloženého turné k desce 11. Šňůra začíná už 3. června v Liberci. Ale zpět do Braníka, zde se v režii Lucerna Music Baru během šestého měsíce představí třeba i J.A.R. či Mig 21. Pokračovat se bude až do září. Více na openair.musicbar.cz.

Televize: Pokud z jakéhokoliv důvodu ještě nechcete vyrážet na živé koncerty, zapněte si 10. června ČT Art. Ve 20.15 zde bude k vidění nastudování Smetanovy opery Libuše z roku 1983. V titulní roli se objeví Gabriela Beňačková. Právě Libuše byla vůbec prvním představením, které se 11. června roku 1881 v nově otevřené budově Národního divadla hrálo. Tehdy hrála Libuši Marie Sittová.

Projekt: A ještě jedna netradiční koncertní série. Nese název Hudba na vinicích a navazuje na loňské úspěšné uvedení. Od června do září zahraje v téměř šedesáti termínech v areálech pěti moravských a jednoho českého vinařství celkem sedmnáct kapel či interpretů. Mimo jiné půjde o Tomáše Kluse, Pokáče, Davida Kollera (přečtěte si, jak vypadal jeho loňský koncert ve vinařství Sonberk), Michala Hrůzu nebo kapely Jelen, Mirai či Mig 21. Vše odstartuje 18. června Klus v Zámeckém vinařství Bzenec. Více najdete na hudbanavinicich.cz.