Co nezmeškat v červnu? Stypku na lodi či Prokopa ve Žlutých lázních

Redakce Planety Hudba servíruje další menu o pěti chodech, na kterém by si měly pošmáknout vaše hudební chuťové pohárky. Karanténní opatření se pomalu uvolňují, takže muziku půjde poslouchat konečně i na živo.

Koncert: Stypka na lodi

Koncerty pro sto lidí budou v měsíci před prázdninami jasný hit. Právě stovka fanoušků se nalodí i 25. června spolu s Davidem Stypkou & Bandjeez. Respektive dvě stovky, protože pro velký zájem byl ke koncertu od 20 přidaný ještě odpolední od 17 hodin. Nástup na palubu lodě Odra na pražském Rašínově nábřeží je dvacet minut před vyplutím.

Album: Debut Terezy Maškové

Eponymní album Terezy Maškové sice vyšlo už v listopadu 2018, ale tehdy se jednalo primárně o kolekci písní, jež zazněly v SuperStar. Zatímco nyní vrcholí další řada hudebního klání, 12. června vyjde Maškové první opravdová deska nazvaná Zmatená.

DVD: Žbirka 40 let na scéně

Dévédéčko z loňské O2 areny, kde Miro Žbirka oslavil 40 let na scéně, vyšlo už v květnu, ale celkem není důvod se mu v červnu vyhýbat. Kromě nálože hitů se diváci dočkají i hvězdných hostů od spoluhráčů Paula McCarnteyho přes Katarínu Knechtovou po bývalého fotbalového brankáře Petra Čecha.

Koncertní záznam může navíc navnadit na dokument Meky, který půjde do kin v červenci a kromě běžné distribuce se představí i v sálech v rámci „náhradního“ filmového festivalu Tady Vary.

Projekt: Rozmarné hudební léto

Nejen fanoušci a muzikanti, ale i pořadatelé toužebně očekávali, až se uvolní restrikce natolik, aby šlo pořádat aspoň nějaké koncerty ne pro kamery, ne pro auta, ale pro lidi. Výsledkem této tužby je jistě i série akcí Rozmarné hudební léto ve Žlutých lázních v Praze, za kterou stojí agentura Joe’s Garage. Představí se tu 4. června Michal Prokop & Framus Five, 17. června Buty a 30. června Kašpárek v rohlíku. První dva od 19, populární kapela pro děti od 15 hodin.

Počin: singl Vesny

Kapela Vesna se konečně odstřihla od své folklorní stylizace slovanských bohyň, i když kontakt s přírodou si ponechává i v aktuálním singlu. Ten nese název Voda a dámy v něm samozřejmě opěvují životadárnou tekutinu. „Voda jako láska smyje všechno naše trápení,“ říká zpěvačka a skladatelka Patricie Fuxová. Popovou skladbu produkoval Dalibor Cidlinský, s nímž skupina nahraje i celé album.