Co nezmeškat v květnu? Desku Lenny či nevšední koncert Prago Union

Ke konci každého měsíce vám bude redakce Planety Hudba servírovat menu o pěti chodech, na kterém by si měly pošmáknout vaše hudební chuťové pohárky. Nenechte si ujít například jedinečnou možnost získat vinyl skupiny Jananas, nebo přispějte na festival Nic.

Koncert: Prago Union s jazzovým setem

Pod hlavičkou Mladí ladí stream se konají každý čtvrtek online koncerty, které díky platformě Zoom nabízejí také interakci s publikem. Muzikanti tedy mohou na obrazovce sledovat své fanoušky, ať jsou kdekoli, a dostane se jim tak zpětné vazby. Na 14. května si chystají jinak hiphopoví Prago Union zcela mimořádný jazzový set s kapelou. I na tento koncert lze přispět libovolnou částkou zakoupením virtuálního lístku v prodejní síti GoOut.

Album: Lenny – Weird & Wonderful

Na konci měsíce spatří světlo světa druhé album zpěvačky Lenny. Před několika dny nechala fanoušky nahlédnout pod pokličku tvorby speciálním dokumentem, v němž se v podstatě skrývá i klip k písni Wake Up. Tento singl totiž točila Lenny ve svém oblíbeném Londýně a právě tam menší štáb natočil i několik dalších záběrů do dokumentu. Už dříve vyšly i klipy ke skladbám Figure It Out či Lovers Do. My už se na nového sourozence čtyři roky staré desky s názvem Hearts těšíme.

DVD: Cats

Legendární muzikál Cats se dočkal filmového zpracování a snímek oscarového režiséra Toma Hoopera si od 27. května budete moct vychutnat i doma na DVD. V Cats se potkávají herecké ikony Judi Dench, Ian McKellen, Idris Elba, Jennifer Hudson a Rebel Wilson s hvězdami současné populární hudby Taylor Swift a Jasonem Derulo. V tanečních sekvencích září primabalerína Královského baletu Francesca Hayward po boku Les Twins, asi nejlepších hiphopových tanečníků. 

Projekt: Nic 2020

Možností přispět na kulturu bylo v posledních týdnech spoustu. Akce nazvaná Nic 2020 je ovšem jiná v tom, že za svůj příspěvek žádné umění nedostanete. Podpoříte však konkrétní klub, divadlo nebo třeba i festival, který se kvůli pandemii koronaviru nemohl konat. Symbolická akce se „uskuteční“ už 1. května. Přispět lze až do pátku v síti GoOut. Koncerty o ničem „pořádá“ v Praze například Café V lese, Cross Club, Malostranská beseda, Jazz Dock či Lucerna Music Bar, brněnská Fléda nebo Rock for People.

Počin: vinyl od Jananas

Vydavatelství Indies Records přišlo se zajímavou nabídkou. U příležitosti oslav 30 let nabízí, že nechá vyrobit první album skupiny Jananas na vinylu. Stačí, když se na webu indies.eu sejde do 30. května více než sto objednávek, a do konce července bude deska hotová a dodaná zájemcům domů. Nad velmi příjemnou cenou 399 korun netřeba dlouho váhat. Mimochodem na vinylu v těchto dnech vychází také debutové album Mig21 s názvem Snadné je žít.