Co nezmeškat v srpnu? Smigmator a Pivec vystupují na zahradě

Ke konci každého měsíce vám redakce Planety Hudba servíruje menu o pěti chodech, na kterém by si měly pošmáknout vaše hudební chuťové pohárky. Nenechte si ujít například koncerty v rámci akce Prázdniny v Telči nebo desku plnou hitů od Petra Nováka.

Jan Smigmator Foto: Supraphon

Projekt: Langerová a Korben Dallas

Aneta Langerová a slovenská kapela Korben Dallas vydali před pár týdny společné EP a vyrážejí na turné. Vidět budou hlavně v září a říjnu, ale první zastávku mají 1. srpna v rámci akce Prázdniny v Telči. Na koncerty se sice musí v rouškách, ale i tak je obdivuhodné, že se v kraji Vysočina v kontextu různých měnících se nařízení rozhodli pokračovat. Podobný obdiv míří do Kutné Hory, kde se o víkendu koná Česká1 fest s kapelami Rybičky 48, Vypsaná fixa či Wohnout.

Film: Osbourne či Janda v animáku

Asi byste normálně na snímek Trollové: Světové turné do kina nešli, ale pokud máte děti, zvažte to, šance bude od 6. srpna. V tomto animovaném muzikálu se totiž hodně zpívá a v originále propůjčují hlasy postavičkám hvězdy jako Ozzy Osbourne nebo Justin Timberlake. Ani v českém znění se jeho tvůrci nechtěli nechat zahanbit, a tak krále Nářeze nazpíval místo Ozzyho Petr Janda. Monika Absolonová si zkusila rockovou princeznu, Václav Noid Bárta zase rapujícího prince.

Album: Best of Petra Nováka

Na začátku září by se dožil Petr Novák 75 let. Tohle výročí si připomene také vydavatelství Supraphon, které vydá 28. srpna dvanáct největších hitů tohoto zpěváka na vinylu a dalších deset bonusů pak můžete získat na CD. Album nazvané jednoduše 12 Nej zahrnuje písně jako Náhrobní kámen, Já budu chodit po špičkách, Povídej nebo Klaunova zpověď. Původní originální nahrávky jsou ostatně výběrem samotného Petra Nováka z roku 1986. Tenhle kousek byste neměli vynechat.

Počin: Smigmator a Pivec na Vyžlovce

Opravdu nevšední koncerty rozjeli už v červnu swingový zpěvák Jan Smigmator a ceněný hráč na Hammondovy varhany Ondřej Pivec, který už několik měsíců kvůli pandemii koronaviru pobývá v Česku. Kromě toho, že Pivec hostuje Smigmatorovi na albu, jež vyjde na podzim, spolu také pravidelně vystupují na zahradních setkáních nazvaných Jazz Piknik na Vyžlovce. Šanci vidět je máte 14., 15., 28. a jako velké finále také 30. srpna, vždy od 20 hodin.

Festival: Bez ambicí

Letošní léto je bez velkých festivalů opravdu smutné. Ovšem aspoň je prostor vyrazit na ty menší, o kterých jste dříve možná ani neslyšeli. To je i příklad druhého ročníku Festivalu hudby Bez ambicí. Ten se koná v Litomyšli vedle Smetanova domu a v music clubu Kotelna 29. srpna od 13 hodin a vystoupí zde například Berenika Kohoutová, 7krát3 nebo Katarzia.