Co nezmeškat v únoru? Koncerty včetně našich narozenin

Ke konci každého měsíce vám redakce Planety Hudba servíruje menu o několika chodech, na kterém by si měly pošmáknout vaše hudební chuťové pohárky. Nenechte si ujít sólové album Ondřeje Hejmy nebo nový dokument o Jaromíru Švejdíkovi.

Xindl X s cenami OSA pro nejúspěšnějšího skladatele populární hudby a textaře. Foto: archiv Xindla X

Počin: Planeta Hudba slaví narozeniny

V sobotu 20. února ve 20.20 budeme na našem YouTube kanále vysílat unikátní koncert k prvním narozeninám webu Planeta Hudba. Složený bude z písní Xindla X, Support Lesbiens či Mňágy a Žďorp a zahrají i Jindra Polák z Jelenů nebo zpěvák Jen. Další jména budeme postupně prozrazovat a odkrývat na našich sociálních sítích.

Album: Ondřej Hejma nachystal sólovku

Frontman kapely Žlutý pes připravil pro fanoušky sólové album s názvem Dáreček. Dělal na něm zhruba pět let. Zájemci zde najdou devět písní, laděné jsou do blues, folku či indie rocku. Ondřej Hejma nahrál desku s Kateřinou Pelíškovou z kapely Gaia Mesiah a mladým písničkářem Jiřím „Nick“ Trpákem. Všichni tři se na výsledku podílejí jak autorsky, tak interpretačně. Hudební režii a aranže přidal Jan Ponocný. Dáreček vyjde už v pátek 5. února.

Koncert: Pusťte Tata Bojs do obýváku

Nové album Jedna nula se rozhodla kapela Tata Bojs pokřtít alespoň online. Koncert se uskuteční v Airship Online Studiu DOX+ v neděli 21. února od 20.02. Podle frontmana kapely Milana Caise jde o náplast za zrušený březnový koncert v O2 universu. Režii večera bude mít na starost Ondřej Urbanec. Fanoušci, kteří budou mít možnost nahlédnout i do zákulisí koncertu, si můžou vstupenky zakoupit v síti GoOut v různých cenových relacích.

Tata Bojs o nové desce mluví i v našem podcastu Mixtape.

Televize: Jaromír 99 – tam odkud jsem

Dokumentární portrét muzikanta a výtvarníka Jaromíra Švejdíka alias Jaromíra 99 zavede diváky do Jeseníků. Do míst spojených s Aloisem Nebelem, Kafkovým Zámkem nebo tvorbou kapel Priessnitz a Umakart. V dokumentu režisérky Petry Všelichové bude možné sledovat, jak některá díla vznikají. Premiéru téměř hodinového snímku bude možné vidět 10. února ve 20.20 na ČT art.

Projekt: Online koncert formou jukeboxu

Klávesista, kytarista a zpěvák Ondřej Fencl a houslista Adam Pospíšil zahrají z pódia M-klubu ve Vysokém Mýtě ve čtvrtek 11. února od 19 hodin. Nepůjde však o klasický koncert, pánové budou hrát písničky na přání. Fencl nastínil, že z paměti je schopen vytáhnout skladby třeba od Buty, Olympiku či Vladimíra Mišíka. O písničky si můžete psát na adresu mklub@mklub.cz. Projekt „jukebox“ pokračuje i v dalších klubech.

Čtěte obsáhlý rozhovor s Fenclem: Zpívat lidem vlastní texty je největší rajc.