Diss tracky na české scéně. Jedny rapery zviditelní, jiným pohřbí kariéru

Beef, neboli spor mezi dvěma interprety, je běžnou součástí i české rapové scény. Zúčastnění na sebe následně zaútočí „diss tracky“. Naposledy tak učinil Sergei Barracuda svým dissem na Pastora. Vybrali jsme nejznámější tuzemské zástupce.

Maniak – Mačkáš mi hada

Zmíněná válka labelů Bigg Boss a Hypno808 neprobíhala jen mezi Hugo Toxxxem a PSH. Do beefu se jako další přidal raper Marat (Hypno808), který vydal diss track s názvem CRRR. Na vizuálu písničky je vidět hrob, na němž je vyryto právě Bigg Boss. Netrvalo dlouho a zareagoval Maniak (Bigg Boss) trackem Mačkáš mi hada, což je vůbec nejsledovanější diss track na české scéně.

Maniak v songu využil svých zkušeností z minulosti. Již před mnoha lety se účastnil takzvaných rap battlů, kde stojí tváří v tvář dva rapeři a improvizovaně se dissují. V jednom takovém battlu převálcoval například Johnnyho Machettu. Maniakovi taky pravděpodobně prospěla tehdy probíhající Los Angeles Tour, kterou jel s raperem MC Geyem. Ten je známý svým specifickým smyslem pro humor a sarkastickými bars. Beef mezi Maniakem a Maratem přinesl mnoho dalších reakčích dissů od obou účastníků a přitáhl i mainstreamové posluchače. Čísla a reakce hovořily naprosto jednoznačně ve prospěch Maniaka.