Diss tracky na české scéně. Jedny rapery zviditelní, jiným pohřbí kariéru

Beef, neboli spor mezi dvěma interprety, je běžnou součástí i české rapové scény. Zúčastnění na sebe následně zaútočí „diss tracky“. Naposledy tak učinil Sergei Barracuda svým dissem na Pastora. Vybrali jsme nejznámější tuzemské zástupce.

Yzomandias – Kajšmentke

Yzomandias, dříve známý jako Logic, byl vždy hrdý na to, že on a jeho tehdejší crew Yzo Empire do Česka přinesli nový styl hip hopu, a to trap. Proto byl rozzuřen, když v roce 2014 rapeři Morelo a Phoenix, kteří do té doby cílili na mainstreamové publikum, přišli s podobným stylem. Nejdříve v tracku Alimenty, a pak během koncertu v brněnské Flédě Yzomandias oba kritizoval. Návštěvníky koncertu dokonce vyzval k tomu, ať Morelovi a Phoenixovi ukážou vztyčené prostředníčky.

To Morelo již nezkousnul a Yzomandiasovi odpověděl trackem Pláč roku. Klip měl velice kvalitní vizuální zpracování, ale podle většiny posluchačů pokulhával ve zvolených bars. Nedlouho nato přišel Yzomandias s odpovědí Kajšmentke. Šlo o neprofesionální klip s ukradeným beatem, kde Yzo před večerkou máchá plynovou pistolí u hlavy. Tím chtěl ukázat, že je Morelo pod jeho úroveň. Kouzlo tracku spočívalo ve velice chytlavých a originálních hláškách. Fanoušci pokládali bars písně za tak vydařené, že je připodobňovali k tomu, jako by Yzomandias pohřbil Morelovu hudební kariéru.