Diss tracky na české scéně. Jedny rapery zviditelní, jiným pohřbí kariéru

Beef, neboli spor mezi dvěma interprety, je běžnou součástí i české rapové scény. Zúčastnění na sebe následně zaútočí „diss tracky“. Naposledy tak učinil Sergei Barracuda svým dissem na Pastora. Vybrali jsme nejznámější tuzemské zástupce.

Rest – Diss na Smacka

Mezi kapelou Iscream Boyz a členy dnešního labelu Ty Nikdy došlo k mnoha neshodám a diss trackům. Patří mezi ně i Restovo vyjádření adresované v roce 2008 Smackovi. Kromě toho, že podle Resta Smack váží pět kilo, bere pervitin a má zuby moc daleko od sebe, řešil v tracku jedno osobní téma.

Tehdy se sice moc nevědělo o tom, že měl James Cole vztah se Smackovou matkou, Rest byl však dobře informován. V tracku zmiňuje potyčku Colea a Smacka, při které druhý jmenovaný nešťastně prolítl skleněnou výlohou a málem vykrvácel. Celé téma Smack uzavírá v již zmíněné písničce Terapie z roku 2017. Tento track nejenže prakticky začal spor mezi Bigg Bossem a Hypnem808, ale definitivně uzavřel spor Resta a Smacka. Rest totiž po letech přiznal svou chybu a Smackovi se za vše omluvil. O usmíření mezi dvěma rapery se zmínil Smack právě v Terapii a Rest to zveřejnil na svém Instagramu.