Dražby z hudebního světa. Dominují Beatles a kytary

V červnu se bude v Beverly Hills konat aukce, ve které bude i kytara Kurta Cobaina, s níž zahrál slavný akustický koncert v New Yorku jen několik měsíců před svou smrtí. Podívali jsme se, co dalšího se v minulosti dražilo, co se týče hudební branže.

Oblečení

Foto: themarilynmonroecollection.com

Když jsme zmínili Kurta Cobaina, loni byl vydražen za téměř 8,5 milionu korun jeho zelený svetr, který měl při uvedeném koncertu v New Yorku na sobě. Ovšem i další kusy z šatníků slavných se dobře zpeněžily. Slavná červená bunda, již oblékl Michael Jackson při natáčení videoklipu Thriller, v roce 2011 vynesla 1,8 milionu dolarů (tehdy šlo v přepočtu o 32 milionů korun). 

V březnu se také objevila zpráva, že se draží svatební šaty Whitney Houston. Zpěvačka je měla na sobě při sňatku s Bobbym Brownem v roce 1992 a šaty jsou poseté perličkami a blyštivými kamínky. Pořizovací cena byla tehdy 40 tisíc dolarů, ovšem ta, za níž se vydraží, má být mnohem vyšší. Nicméně asi správně tušíte, že nejdražší šaty musely patřit Marilyn Monroe. V roce 1999 byly vydraženy ty, v nichž zazpívala Johnu F. Kennedymu k jeho 45. narozeninám, za téměř 1,3 milionu dolarů, což z nich tehdy udělalo nejdražší oděv všech dob. Ovšem stejné šaty se před čtyřmi lety vydražily dokonce za 4,8 milionu dolarů, což je v aktuálním kurzu přes 120 milionů korun.