Dražby z hudebního světa. Dominují Beatles a kytary

V červnu se bude v Beverly Hills konat aukce, ve které bude i kytara Kurta Cobaina, s níž zahrál slavný akustický koncert v New Yorku jen několik měsíců před svou smrtí. Podívali jsme se, co dalšího se v minulosti dražilo, co se týče hudební branže.

Bizarnosti

Zub Johna Lennona: Foto: archiv

Co nejdivnějšího ve spojení s různými zpěváky či hudebníky si myslíte, že by se mohlo vydražit? Pokud máte velkou představivost, tak vás asi nepřekvapí použitá žvýkačka Britney Spears nebo nakousnutý toast Justina Timberlakea. Zas tak šíleně nevypadá ani kufřík na vrhcáby nebo sprej na boty Elvise Presleyho a v pohodě je i Madonnina prošlá kreditní karta, za kterou někdo licitoval až do výšky 2560 dolarů. Zkažený zub Johna Lennona, který jsme vyjmuli z předchozí kategorie, si koupil v roce 2011 kanadský dentista Michael Zuk v přepočtu za více než půl milionu korun a se vší vážností plánoval pomocí DNA Lennona naklonovat.

Velmi nevšední je také příběh Jamese Blunta, který vydání svého prvního alba kdysi sponzoroval prodejem a dražbou různých věcí na eBay. A do aukce poslal i vlastní sestru. Ta se totiž chtěla dostat na pohřeb do Irska, ale letecké společnosti stávkovaly a trajekty nejezdily. A tak Blunt napsal na eBay, jestli by někdo jeho sestře nepomohl. Našel se Guy Harrison, který ji do Irska dopravil svým vrtulníkem. A pointa? Po několika letech se vzali a mají spolu dvě děti.