Fast Food Orchestra představují klip Vezmu tě s sebou. Album vyjde v listopadu

Skupina Fast Food Orchestra připravuje vydání své deváté desky s názvem Vezmu tě s sebou. K titulní písni připravila videoklip, který natáčela na několika lokalitách v Česku. Melodie písně vznikla na střeše francouzského institutu v Senegalu, kde ji zpěvák a skladatel skupiny vymyslel při jamování s kytaristou původem z Burkiny Faso. Nové album bude druhé v pořadí, které skupina nahrála výhradně v českém jazyce.

Fast Food Orchestra lze považovat za jednu ze zakládajících kapel žánru ska u nás. V minulosti produkovala všechny své písně a texty v anglickém jazyce. I díky tomu má za sebou turné mimo jiné po Jižní Americe. Jméno pražské partičky lze znát také z programů předních českých festivalů. Kapela prošla nedávno změnami v sestavě. Přišel nový kytarista Vivo a také člen dechové sekce Bořek, který hraje na saxofon a harmoniku. 

„Klip jsme natáčeli několik dní v několika lokalitách. V Brdech, kam jsme opakovaně vyrazili na výlety a čundry. Na kopci Raná v českém středohoří, kam jsem na začátku léta jezdil fotit kolonii syslů, a poslední lokalitou byla osada Višňová na Berounce, kde máme kamarády a kde trávím vždy v létě několik dní. Tam jsme natočili závěrečnou scénu u táboráku. V klipu se nehraje, jen se chodí, sedí, jí, cestuje vlakem. Kluci ze štábu jen natáčeli cestu a opékání špekáčků. Asi nejpikantnější byl natáčecí den v Brdech, kdy jsme nakonec ušli 26 km. To kluci s kamerama, a baterkama na zádech hodně cenili,“ říká zpěvák Filip Vondrášek alias Fido.

Deska bude mít koncept, a tím je cesta ve všech podobách. „Fyzická z bodu A do bodu B i cesty životní, duchovní… Cesta se na desce objevuje v podstatě v každé písničce. Je to i určitá symbolika toho, co teď jsme, kam jsme dozráli a kde se cítíme dobře,” dodal Fido.