Festival Pohoda se změní na Pohoda In The Air 2020

Dvacátý čtvrtý ročník slovenského festivalu Pohoda se přesouvá na příští rok. Letošní Pohoda se tak v tradiční podobě neuskuteční, nahradí jí Pohoda In the Air. Naživo se na trenčínském letišti diváci potkají až 8. – 10. července roku 2021. 

Všechny letošní vstupenky zůstávají v platnosti, pořadatelé však všem, kteří budou potřebovat, garantují vrácení celé částky. 

Přesun Pohody na rok 2021 považují pořadatelé po konzultacích se špičkovými epidemiology za nevyhnutelný. Věří, že opatření se postupně začnou zmírňovat, určitě se však nebudou týkat událostí s tak vysokou návštěvností, kterou festival Pohoda každoročně má. Díky každodennímu kontaktu se zahraničními kolegy už nyní vědí, že podobný vývoj se dá očekávat i v jiných zemích. Před zveřejněním přesunu pořadatelé komunikovali s dalšímy promotéry, agenty skupin, dodavateli, partnery i externími kolegy, společným jmenovatelem těchto debat bylo pochopení, vstřícnost a sounáležitost.

I díky tomu mohou už nyní oznámit, že mnohá jména potvrzená na rok letošní budou s jitotou hrát i v roce 2021. Prvními znovu potvrzenými umělci jsou The Libertines, Metronomy, Wolf Alice, Archive, black midi, Shame, Kokoroko, Marina Satti & Fonés, Black Country, New Road, Bazzookas, Wooze, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Crack Cloud, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, Pengshui, Space Lady, Malox, Murman Tsuladze a Trupa Trupa.

Další jména budou následovat již brzy, přidají se k nim i doposud nezveřejnění umělci, které začnou pořadatelé oznamovat už příští týden.

Během letošního „pohodovského“ víkendu se pořadatelé rozhodli připravit akci Pohoda In The Air. Neumí si totiž představit, že by v termínu druhého červencového víkendu byli úplně bez kontaktu s návštěvníky a uměním. Charakter akce se pomalu konkretizuje, v plánu je zapojení trnavského letiště, různých aktivit, přenosů koncertů ale i archivních materiálů. Jeho podobu – ostatně jako každý rok – konzultují i s místní hygienickou stanicí a autoritami. Zachování opatření, která budou v té době platit, považují za samozřejmost.