FOTOREPORT: Výroční koncert v Café V lese nepřekazil ani déšť

Před deseti lety vznikl pražský klub Café V lese. V neděli se tedy narozeniny připomínaly bohatým hudebním programem. Koncerty pozvaných hostů se začaly na korbě auta na ulici před vchodem. Kvůli dešti se však muzikanti později přesunuli dovnitř.

Mucha na narozeninovém koncertu pražského klubu Café V lese (2. srpna 2020) Foto: Eliška Hofmanová, Planeta Hudba

Srpnové počasí nadělilo k desátým narozeninám klubu sice teplý, ale vytrvalý déšť. Ten ze začátku strašil slovenskou muzikantku Sisu Fehér, divadelníka a performera Petra Nikla, excentrickou Muchu a hudební dvojici Houpací koně. Potom se však rozpršelo natolik, že se netypická venkovní stage musela přesunout dovnitř. Tedy… auto s korbou nevjelo do klubu, pokračovalo se ovšem na známých „lesáckých“ stagích.

Prozatím nahoře v kavárně.  Kdo se chtěl schovat před deštěm a slyšet hrát Davida Pomahače, slam poetry Dr. Filipitche, Anatola Svahylce či Jáchyma Topola, musel se namáčknout na ostatní návštěvníky, covid necovid. Lidí přišlo poměrně hodně, prostor kavárny byl zcela zaplněný.

Katarzia pak odstartovala hudební produkci dole v klubu. Následovali Lazer Viking a Post-hudba. A pro vytrvalé posluchače (a tanečníky) přispěl svým dýdžejským setem Dušan Neuwerth.

Duchovní potrava tedy byla zajištěna hojně. A nechybělo ani skutečné občerstvení. Pivo se čepovalo na obou barech a přidané pípy byly i venku, takže se ani nestála fronta. Bylo i vege a vegan občerstvení. Bohužel se nevařilo kafe, což byla škoda! A večerka odnaproti si zorganizovala malý stánek se smaženými vietnamskými závitky, které byly bezkonkurenčně boží.