Parazitování na Gottovi? Ale kde že! Prostě jen duet

Pozdní práce Karla Gotta, zdá se, ještě vydá aspoň jeden plod. Richard Krajčo v pořadu Showtime na CNN Prima News prozradil, že zesnulý zpěvák s jeho kapelou natočil ještě vánoční píseň. Samozřejmě se hned objevili rýpalové.

Karel Gott a Richard Krajčo při nahrávání vánoční písně. Foto: Karel Gott Agency

Že je to jen marketing. Že je to parazitování „na Mistrovi“. A tisíc dalších důvodů. Názor si prostě rád udělá každý, ale tyhle odsudky jsou přeci jen trochu zbytečné.

Karel Gott na tu nabídku musel nejprve kývnout, pak píseň nazpíval a podle Krajča ji sice ještě nedodělanou, ale i tak v nějakém finále blízkém tvaru slyšel a odsouhlasil. Ne že by mnohonásobný zlatý slavík ve výběru repertoáru nikdy nesáhl vedle, to rozhodně ne, ale co víc má fanoušek chtít?

Navíc, jak se ukazuje, tímhle spolupráce s Krajčem začala. Až na jejím základě vznikl duet Srdce nehasnou, který Gott nazpíval se svou dcerou Charlotte a který si podle padesáti milionů přehrání na YouTube Češi zřejmě velmi oblíbili. Takže i kdyby ten vánoční song dopadl hrozně, můžeme se utěšovat ve stylu hesla, že vše zlé je k něčemu dobré.

Nicméně na případnou kritiku skutečně ještě bude čas, nejdříve však ve chvíli, kdy tu píseň uslyšíme, tedy 5. listopadu. Třeba bude skvělá! I když samozřejmě hrozí i naplnění pravidla „ukaž mi vánoční song, který není kýč, a já ti povím, že se mýlíš“.

Nicméně Karel Gott byl tak trochu hudebním ambasadorem Vánoc. Sedm set tisíc jen v Československu prodaných desek Vánoce ve zlaté Praze mluví jasnou řečí. A bude prostě milé poslechnout si o svátcích Gotta ještě jednou v novém originále.