Rytmus chce peníze za koncert? Není sám

Mnoho interpretů hraje pro fanoušky z pohodlí z domova zdarma. Ovšem když se před pár dny rozhodl slovenský raper Rytmus zahrát v klubu za tři eura, dostal to sežrat. Prozradím vám tajemství, není mezi umělci sám.

Foto: archiv Rytmuse

Jasně, karanténa není nic příjemného a člověk by chtěl vyrazit do klubu nebo do haly na živý koncert. Ale když to v těchto týdnech kvůli šířícímu se koronaviru nejde, jsme rádi i za streamované koncerty z obýváků samotných interpretů. Ty jsou zadarmo a mnozí nenasytní fanoušci by chtěli, aby jim jejich oblíbenec věnoval snad každý večer, a ještě se překřikují, aby jim zahrál zrovna jejich zamilovanou písničku. A proč tak dlouho povídá, když slíbil, že bude hlavně hrát? Inu, Češi, národ věčných nespokojenců.

Minulou sobotu měli v pražském Foru Karlín vystoupit slovenští Kontrafakt na křtu svého alba Real Newz. Koncert z pochopitelných důvodů odložili.

A Rytmus se rozhodl, že o víkendu přeci jen uspořádá klubové vystoupí v Ministry of Fun v Banské Bystrici. Za online vstupenku na přenos však chtěl 2,99 eura, tedy asi osmdesát korun, což se mnohým lidem nelíbilo. Prý, že mu jde jen o peníze, kterých už má beztak dost, a že třeba Majk Spirit o den dříve hrál zadarmo. Rytmus slíbil, že později zahraje i doma zadarmo, ale že to nebude takový zážitek, jako z klubu.

Rytmus jen šel dělat svou práci, navíc musel zaplatit za pronájem či vybavení. A ruku na srdce, tři eura na osobu jsou skutečně symbolická částka oproti tomu, kolik mohl utržit za živý koncert v Karlíně. Když se nedávno uskutečnily streamované koncerty pod taktovkou Coca-Coly, dostali vystupující Ewa Farna, Mirai a Pokáč také zaplaceno. Dokonce přibližně tolik, jako by šlo o jejich skutečné koncerty pro živé publikum.

Aspoň drobnou satisfakci za ušlé zisky na obživu chtějí při svých streamech také divadelníci nebo kina, a to i u starších kusů. Rytmus vystoupil živě. Jasně, že je lepší poslat peníze potřebným, ale proč by i hudebník nemohl aspoň pro svou rodinu nějaké drobné v těžkých časech získat?