Hledali jsme letošní letní hity. Nabízíme svoje tipy

Byly roky, kdy u nás prvenství za letní hit bylo dané. Připomeňme si písně jako La, La, Žijeme len raz, Run, Run, Run, Láska v housce nebo Víno. Hrály odevšad. Letos zatím žádného jasného vítěze nevidíme, ale vybrali jsme sami pár letních novinek.

Norská zpěvačka Aurora. Foto: Fource Entertainment

Pojďme si ještě na úvod připomenout několik světových megahitů z historie, bez kterých by se žádné léto neobešlo. Žebříčky připomínají například Here Comes the Sun od Beatles, I Gotta Feeling od The Black Eyed Peas, Nobody to Love od Sigmy, Waka Waka od Shakiry či Can‘t Stop the Feeling z dílny Justina Timberlaka. K tomu si nezapomeňte přidat Summer Nights z Pomády, Despacito, Lambadu, Macarenu a Aserejé. Zmíněná pětice písní uspěla loni v žebříčku 100 největších letních hitů všech dob na Frekvenci 1. Letošní hlasování mimochodem končí tento pátek, kdybyste měli zájem se zapojit.

Pátrali jsme po letošních adeptech, kteří by se mohli časem zařadit mezi výše zmíněné. Jedním z aspirantů jistě bude song Wrecked od Imagine Dragons, stále hodně hrané Run od OneRepublic či novinka od The Weeknda s názvem Take My Breath. Tento umělec v týdnu trhl rekord se singlem Blinding Lights, který se udržel neuvěřitelných 88 týdnů v hitparádě Hot 100 časopisu Billboard.

Z domácí scény se v posledních týdnech či měsících drží hodně vysoko píseň Volám od kapely Mirai, singl Halywůd od skupiny Kryštof, ale i jejich hostovačka v songu Jednou jsem slíbil od Lipa či Moje milá od Marka Ztraceného.

Nakonec jsme si ale v redakci řekli, že se podělíme o naše žhavé tipy na letošní letní hit.

Jiří Charvát: Moustache od Little Big

Není to úplně song, ve kterém se zpívá o plážích, párty všeho druhu, životu nebo letní lásce. Není to tak, že si při přehrání songu představíte, jak jste na pláži a kolem vás se motá hejno hezkých holek nebo kluků. Jednoduše řečeno, je to prostě bizár, jaký by fanoušek ruské kapely čekal. Ale je to zatraceně chytlavé a dovedu si představit, že na to pařím někde v klubu na Slapech nebo na Máchači. A ne, nedávám to proto, že mám skvělej knír!

Dominika Fuchsová: Mañana od Alvara Solera

Alvaro Soler je ukázkový příklad umělce, kterého bych si normálně nepustila, ale když ho v létě slyším v rádiu, neodolám si nezpívat. Mañana je letní hit jak vystřižený z časopisu. Je španělsky, o vášnivém vztahu a má jednoduchou chytlavou melodii. Není to ničím nové, ale na letní hit zkrátka dostačující.

Petra Macháčková: Cure For Me od Aurory

Je to podobně jako u její předchozí tvorby, takže i na aktuálním singlu nám Aurora servíruje své emoce, ale balí je do skvělého a zvučného alternativního popu, který boduje i v několika hitparádách. Osobně doporučuji i zhlédnutí klipu, protože ten je velmi zajímavě zpracovaný a zpěvačka v něm jako vždy působí jako takový milý, něžný mimozemšťan z jiné planety. Mimochodem, Aurora dorazí 26. února do Prahy, zahraje ve Foru Karlín.

Lukáš Barák: Farmářům od Davida Stypky a Bandjeez

Tohle léto bude i tak trochu smutné. Už 3. září vyjde deska dýchej, kterou ještě David Stypka z velké části stihl před svou předčasnou smrtí nahrát. Jeho kolegové z Bandjeez v posledních měsících pracovali na dokončení spolu s producentem Martinem Ledvinou. První singl z alba je vlastně příjemně letně pozitivní. Ostatně plná naděje a chuti do života má být i celá deska.