Jak to bude s hudbou v létě? Aspoň o muzikály nepřijdeme

Osud hudebních produkcí v následujících měsících je krajně nejistý, o letních festivalech nemluvě. Zatím se nejvíc těšit můžou fanoušci muzikálů, kterým vyroste zvláštní scéna v pražských Letňanech.

Muzikál Rebelové přesunul prosincovou premiéru na červen a na letní scénu. Foto: Hudební divadlo Karlín

Krizová situace žádá kreativní přístup. Letní scény divadel jsou dnes už letitou tradicí, ale aby se pod širým nebem hrály také produkčně složité muzikály, to nebylo v kraji zvykem. Letos je to jinak.

Hudební divadlo Karlín muselo odložit prosincovou premiéru Rebelů, které podle vlastní filmové předlohy připravil režisér Filip Renč. V areálu výstaviště PVA EXPO v pražských Letňanech se poprvé představí 17. června. Open air scéna dostala název Muzikálové léto a odstartuje už 10. června Sestrou v akci s Lucií Bílou. Vstupenky jsou již v prodeji na stránkách divadla a při psaní tohoto textu bylo na každé představení k dispozici ještě několik stovek kusů. Živé akce chtiví muzikáloví fandové si tedy zřejmě přijdou na své.

Kromě dvou zmíněných kusů se v Letňanech představí také Jesus Christ Superstar či Carmen v koncertních verzích.

Divadlo Kalich své Hvězdné léto pod žižkovskou věží odpálí dokonce už 17. května, ale sází především na činohru. Za hudbou budete do parku pod vysílačem moct zajít na Ondřeje Havelku s Melody Makers, v červenci na Tomáše Kluse a v srpnu na 4TET. Studio Dva v letní scéně na Vyšehradě chystá na řadu červencových termínů Starce na chmelu.

Kdo opravdu myslí dopředu, je další stálice muzikálové scény, tedy Divadlo Broadway, které ohlásilo koncert ke svým dvacátým narozeninám. Ten se má v O2 areně uskutečnit 26. února 2022 a představí se na něm Michal David, Helena Vondráčková, Václav Neckář, Marian Vojtko nebo Petra Janů.

To je ale skutečně ještě „hudba budoucnosti“. Zatím s napětím vyhlížíme, jaká bude situace v následujících měsících. O výhledech v hudbě nejen v roce 2021 bude i pondělní speciál našeho podcastu Mixtape.