Jedna bude pro Andreje, druhá o mně, avizuje Tomáš Klus hned dvě desky

Písničkář Tomáš Klus vydá ještě letos dvě nové desky. V nejbližších dnech to bude politicky zaměřené EP, potom začne nahrávat osobněji laděné album. „Dopouštím se tam i nějaké sebereflexe,“ říká v aktuálním podcastu Mixtape.

Tomáš Klus na koncertu s filharmonií Foto: David Podrabský

Tomáš Klus je hostem nové epizody pravidelného pondělního podcastu Mixtape. V rozhovoru mimo jiné prozradil, že dokončuje nahrávky, které hodlá rozdělit do dvou samostatných desek. „Zjistil jsem, že jsem pro Andreje Babiše napsal víc písní něž pro Tamaru, asi mám fakt obsesi,“ vysvětluje proč první bude spíše politicky zaměřené EP.

Dohromady v rámci stížností na politiku vzniklo osm skladem. „Nejsou teda všechny jen pro Andyho, je tam i jeden a půl písničky pro pana prezidenta, protože ten si taky zaslouží pozornost tohoto typu,“ říká Klus.

Na desce pracuje s producentem Jiřím Burianem, měla by znít podobně „mladistvě“ jako pozdimní singl Lockdown. „A chtěl bych k emocím dostat i fakta. Ty by měl na desce suplovat Jarda Kmenta, kterého jsem poprosil, aby ke každé písni sepsal nějaký kontext. Takovou argumentační kapsičku,“ avizuje zpěvák spolupráci s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou, který o působení obou politiků napsal knihy Boss Babiš a Rudý Zeman.

Další deska bude naopak prý poprvé od debutového alba absolutně bez politických písní. „A napadlo mě, že bychom ji s Jirkou Kučerovským udělali sami, tak jako jsme před deseti lety dělali Racka. Prostě návrat ke kořenům,“ dodává písničkář. „Jsem doma zavřenej a nezaměstnanej, tak dělám muziku,“ směje se nad tou záplavou nových písní.

Politické EP s pracovním názvem Čau Česko by mělo vyjít v nejbližších týdnech. A následně začne nahrávání té „soukromé“ desky. „Bude hodně o vztazích, nejen milostných, ale i se sebou. Řeším tam i sám sebe a svoji pozici ve společnosti,“ říká Klus a nadhazuje úryvek – „myslí, že je spasitel, nemá všech pět pohromadě, písničky má na pytel, po zahradě prý chodí zcela bosý“.

Nekrácenou verzi rozhovoru a bonus v podobě demoverze k písni Lockdown najdete na našem Patreonu.