Ještě letos vydáme novou desku na téma detektivka, slibuje Kato

Kapela Prago Union zahrála ve čtvrtek jako poslední na parkovišti v Modřanech v rámci série koncertů Mladí ladí stream. Reakci jejího frontmana Kata můžete vidět ve videu, v rozhovoru níže se dozvíte více o tom, co Kato dělal, když nemohl koncertovat.

Jak se vám hrálo? Konečně koncert venku, ale bez přítomného publika…
Bylo to v pohodě, užili jsme si to. Říkal jsem právě bubeníkovi, že si tam měl nasamplovat potlesk, aby měl člověk pocit, že koncert někdo viděl a že reaguje. Ale měli jsme tam obrazovku a díky ní jsme viděli lidi, že se na nás dívají na streamu.

Bylo vidět, že občas i s kapelou sledujete obrazovku, aspoň trochu interakce tedy proběhlo?
Jo, interakce byla vzdálená, ale v dnešní době vlastně zas až tak ne. Přeci jen žijeme s počítači a chytrými mobily už docela dlouho, takže to bylo jako doma.

V pondělí jste měli koncert pro několik desítek lidí přímo naživo. Můžete to nějak porovnat?
Bylo to dobrý. Vlastně, jakoby se ty týdny mezitím ani nic nestalo.

Co jste vlastně ty dva měsíce, kdy jste nemohli koncertovat, dělal?
Vynechal jsem krok udělat písničku o koronaviru, to by bylo trochu nošení dříví do lesa. Ale udělal jsem asi dvaadvacet nových beatů a dost možná ještě letos vydáme koncepční desku. Když se mi to podaří dotáhnout, tak by to mohla být taková detektivka. Byl jsem hodně ve studiu a bylo to tedy plodné období. Snad to bude k něčemu.

Ale nebyl jste z těch, co si stěžovali, jak nebudou mít z čeho žít…
To ne, ona ta situace přinesla i hodně dobrého. Člověk méně utrácel, protože neměl moc kde. Takže tím pádem nižší příjmy zas tak nevadily.

Jak to vidíte na léto? Festivaly vlastně nebudou, ale nějaké hraní už domluvené máte, že?
Doufám, že v létě hrát budeme. Festivaly až na výjimky padly. Ale myslím, že High Jump třeba bude. Nevím, jak to kluci udělají, asi ta voda… Budeme hrát, kamkoliv nás pozvou, protože budeme rádi, že to půjde. Štve nás, že jsme tak dlouho koncertovat nemohli.

A jak to vypadá s turné Pragobřinkostroj, které se kvůli koronaviru ani nerozběhlo?
Tohle turné dost utrpělo, protože opatření přišla asi týden před jeho startem. Záleží, jak se povede domluvit nové termíny. Ale teď jsou určitě důležitější věci, které je potřeba rozpohybovat, ale doufám, že to turné proběhne.