Kapela Kofe-in vydává EP Ať to trvá věčně

Opavsko-pražská formace Kofe-in se po sedmileté odmlce vrací s novou nahrávkou. Čtyřpísňové EP Ať to trvá věčně je k poslechu na Spotify a kapela jej pokřtí v říjnu v pražském klubu Varšava.

Název EP vznikl dávno před nástupem koronaviru a akcentuje přátelství a lásku k hudbě. „Má především charakterizovat pohodu ve skupině a touhu tvořit a pokračovat. Dříve do kapelních procesů mnohem více zasahovala naše ega, teď je to hlavně o tvorbě a o tom, ať uděláme maximum pro písničku,“ objasňuje kapela.

EP Ať to trvá věčně obsahuje kromě songů Čarodějka a Víme kudy, které kapela vydala společně s videoklipy v roce 2017, také úspěšný singl Bouře. Ten byl jako píseň nominován v Moravských kulturních cenách Jantar a dostal se do éteru rádií po celé republice, včetně Českého rozhlasu nebo Rockzone.

Novinkou na nahrávce je skladba Cejch, která popisuje svobodu jako tu nejvyšší hodnotu, jež ale člověka může snadno přivést na scestí. „Někoho při poslechu písně možná napadne příběh zločineckého dua Clyda Barrowa a Bonnie Parkerové nebo proslulých banditů Butche Cassidyho a Sundance Kida. Jde však o univerzální téma, které je aktuální i dnes. Současný svět nám totiž možná více než kdy dříve brání žít naše životy bez zábran a po svém,“ vysvětlují Kofe-in.