Kapely opět hrají živě pro lidi, lákají však i na další streamy

Od pondělí je povoleno pořádat i koncerty přímo před publikem, ovšem jen do počtu sto lidí. Hudebníci budou v nejbližších dnech a týdnech kombinovat tuto možnost s hraním pro lidi v autech nebo stále ještě pomocí streamu.

Ewa Farna Foto: archiv zpěvačky

První koncert před lidmi tváří v tvář bez jakýchkoliv zábran po téměř dvou měsících okusí hiphopová partička Prago Union v pondělí od 19 hodin v pražském klubu Varšava. Kato a spol. se představí také ve čtvrtek v rámci akce Mladí ladí stream, kdy zahrají netradiční jazzový set. To už nebude před lidmi, ale na tomto streamu lze díky platformě Zoom sledovat i reakce právě připojených diváků. Na koncert může každý přispět libovolnou částkou zakoupením virtuálního lístku v prodejní síti GoOut.

Série streamů bude velmi bohatá. Ve středu vystoupí od 16.30 v přenosu z Lucerna Music Baru několik kapel a interpretů během akce nazvané Hudebníci vědcům. Představí se mimo jiné Cirkus Ponorka, The Atavists nebo Ewa Farna. Zpěvačka vystoupí také v sobotu od 20 hodin v rámci programu Víkend pro seniory. Na Mall.tv pak zahrají v neděli ve stejný čas také Chinaski. Přispět seniorům lze přes platformu Donio.cz. Farna však nevynechá ani další zajímavý počin, a sice živé koncerty na Autodromu v Mostě. Konkrétně zde zahraje a zazpívá 23. května spolu s kapelou Slza.

Ale vraťme se ještě do tohoto týdne. Dva koncerty pro auta chystá na pátek a sobotu do oblasti Dolních Vítkovic skupina Mirai. První vystoupení už je vyprodané. Na druhé lze lístky ještě koupit na Tickethome.cz. Pokud nemáte zrovna cestu do Ostravy, můžete si po oba dny vychutnat streamy z koncertů jiných kapel. V pátek to bude za poplatek sto korun od 20 hodin Michal Hrůza s kapelou Hrůzy a o den později ve stejný čas Visací zámek. Tam ovšem musíte poslat 150 korun.

A kdo by neměl streamů dost, tak už ve čtvrtek se chystá pořádný nářez ze sportovní haly na Výstavišti. Od 20 hodin začne přenos akce RCZ – Rammmstein Tribute Show s hity této slavné kapely. Vstupné je dobrovolné. Trochu z jiného hudebního rybníčku zahrají příští pondělí od 20 hodin živě z Pražské křižovatky Collegium 1704 v rámci letošního upraveného programu festivalu Pražské jaro.

Živými koncerty s publikem jsme začali a také jimi skončíme. I když ty na vltavském parníku Odra se uskuteční až v červnu. Akce Vzhůru na palubu pro sto lidí přiláká třeba Pokáče, Pavla Calltu nebo kapely UDG a O5 a Radeček. A snad se brzy dočkáme i koncertů pro početnější publikum.