Kdo chystá desku na rok 2021? Jelen, Mirai nebo Michal Prokop

Zaručit, že příští rok skutečně vyjdou všechna alba, která v tomto textu slibujeme, nemůžeme. Ovšem mnohá z nich už se chystají, a tak se můžou těšit například fanoušci Václava Neckáře, Radůzy, Davida Stypky, Terezy Balonové či Michala Horáka.

Na nové desky bohatý rok 2020 končí, ale období, kdy se nemohlo a stále ještě nemůže koncertovat před publikem nebo jet turné, využívají mnozí hudebníci k nahrávání písniček. Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku, kde se chystají nové desky. O některých nám řekli samotní interpreti, o dalších jejich vydavatelství.

Radůza se hodlá vrátit ke kořenům

V listopadu poslala do světa nový singl s názvem Jediný, co chci skupina Jelen. Podle frontmana Jindry Poláka se kapela vydala jiným směrem, který charakterizují jako návrat do současnosti. To vše se má projevit do jara na třetí desce Jelenů. Na nových věcech už dělají také kluci z Mirai, jimž poslední týdny hraje v rádiích singl I přes to všechno z desky Arigatō, která vyšla v roce 2019. Jejich třetí studiové album má vyjít na podzim. Jak se Mirai vypořádali se zákazem hraní pro lidi na jaře, se podívejte v reportáži z jejich autokoncertu.

Mladá kapela Pilot, která před pár dny vydala singl Horší už to nebude, pracuje na debutovém albu. To má spatřit světlo světa v polovině roku a producentsky se na něm mají podílet třeba Lukáš Chromek (nejen o své práci producenta Chromek mluví v podcastu Mixtape), Marcell nebo Ondřej Žatkuliak. Kapela Like-It přesunula křest alba City in the city na začátek dubna. Tím se odsunulo i vydání desky.

Radůza ohlásila novinku na příští rok s návratem k písničkářským kořenům. Další písničkář Tomáš Klus se podílel na představení Elefantazie, k němuž vyjde hudební album. Legendy, které pracují na novinkách, jsou aktuálně Michal Prokop, Václav Neckář či Luboš Pospíšil. Neckář letos bodoval novou verzí vánočního hitu Půlnoční.

Z klasické hudby se na nové nahrávky můžou těšit fanoušci Štefana Margity či Jiřího Stivína. Na jaře vyjde také album sester Marthy a Teny Elefteriadu. Mezi stálice naší scény už se zapsal také David Stypka, jenž by měl spolu s Bandjeez vypustit třetí desku nazvanou Dýchej už na jaře. Raper Lipo má už také pohromadě několik písní, první singl z chystané čtvrté desky vydal nedávno pod názvem Salome s hostujícím Janem Braunem.

Narozeniny připomenou Hegerová, Merta či Suchý

Mladá zpěvačka Tereza Balonová má na kontě zatím jen EP Zhasni den z roku 2018. Letos už ale začala nahrávat své debutové album, které by mělo vyjít na podzim. Ochutnávkou je singl Tak málo z října. (Také Tereza Balonová byla hostem podcastu Mixtape.) V červnu hostovala Balonová v duetu V toleranci s Michalem Horákem. Také tento písničkář chystá nové album, a to už na jaro. Před několika dny vypustil píseň Domů k vám.

Vydavatelství Supraphon chystá na rok 2021 několik výběrových desek. Ať už půjde o 75. narozeniny Hany Zagorové nebo devadesátiny Jiřího Suchého a Hany Hegerové. To ale až na podzim. Naopak hned v lednu slaví 75 Vladimír Merta a u Galénu se dočká trojalba dosud nevydaných písní.