Kdo točil na sněhu? Greenhorns, Zagorová nebo Poláková

Venkovní teploty se pohybují pod bodem mrazu. Jestli je na tom vaše nálada podobně, protože si nemůžete jít pořádně zalyžovat, a pak vyrazit do restaurace na grog nebo chcete někam za kulturou, nevěšte hlavu. Připravili jsme pro vás zasněžené klipy.

Barbora Poláková Repro: YouTube

Pojďme nejdříve trochu do historie. Z roku 1975 je známá píseň Zima, zima, zima, zima. Text Pavla Žáka zpívá Hana Zagorová. Klip se natáčel v Liberci a zpěvačka se v jednom rozhovoru nechala slyšet, že na natáčení má i po letech samé krásné vzpomínky. Na svahu jí k tomu hrál Václav Hybš se svým orchestrem. Píseň Bílej sníh od Greenhorns je coververzí skladby North to Alaska. Ovšem pokud patříte mezi pamětníky, budete znát hlavně hlas a text Mirka Hoffmanna. I tady vyrazila kapela i s nástroji na sníh.

Film Snowboaďáci z roku 2004 s Vojtou Kotkem a Jiřím Mádlem pobláznil v minulosti spoustu diváků. Přiznejte se, kdo jste se po zhlédnutí chtěl ihned naučit na snowboardu a flirtovat poté v hotelové restauraci s opačným pohlavím? Každopádně ústřední píseň On My Head k filmu složil Dan Bárta.

Klip ze sněhu má i Barbora Poláková. Vyšel před dvěma lety a je k písni Sami dva. „Byla to trochu chůze po tenkém ledě nebo spíš vlastně hlubokém sněhu, protože při takovém docela důležitém obrazu očištění jsem si lehla do sněhu jen v tílku a kalhotkách. A nebyl to zrovna krátký záběr. Navíc kolem mne nesměl nikdo být, protože by byl z dronu vidět. Byl to opravdu zážitek. Potom jsem se oblíkla a chvilku běhala. A neonemocněla jsem,“ vracela se pak k natáčení Poláková.

Český rapper Paulie Garand v roce 2019 vydal desku DANK na které se objevila i skladba Srdce z ledu. Garand se v singlu vyzpovídává z emocí, které měl během jeho minulého vztahu. Krásným doplněným k melancholickému textu jsou scenérie Liberce, odkud interpret pochází. V písni můžete slyšet i hostujícího Marcella.

Je obecně známé, že Ben Cristovao je mimo hudby zapálený i do sportu. To potvrzuje nejen jeho historie, kdy vybojoval na mistrovství Evropy v Lisabonu 2017 zlato v brazilském jiu jitsu ale i jeho klip k písni Mogwli., který poslal do světa o rok později. V něm si užijete pohled na nádherné skoky a pojezdy na snowboardu v prašanu a zasněžené hory.

Trochu jinak na věc šel Pokáč, který vypustil na konci roku 2016 klip k písni Nikde žádnej sníh. V něm se dá dokonce pohybovat a vidět tak záběr ve 360 stupních. Před několika dny ale zareagoval na aktuální situaci a nahrál píseň o tom, jak je všude sníh. Trochu jiný sníh padá také v klipu Filipa Renče k písni Medvídek kapely Lucie. Svého času měl i problémy, když ho z obrazovky stáhla TV Nova.

Písniček ze sněhovou tematikou bychom našli ještě mnohem více. Tak namátkou, Karel Plíhal má songy Napadl sníh či Vločka. Jaromír Nohavica zabodoval písní Ladovská zima. Karel Gott zpíval o sněhu mnohokrát, známá jsou i písně Sněhová vločka Jiřího Suchého nebo Sníh a mráz v podání Jiřího Schelingera, ale oficiální videoklipy se k nim nenatočily, nebo nejsou k mání.