Klip k písni Pro Boha vznikl v lockdownu ve Slovinsku

Lenka Nová přichází s již třetím videoklipem ze svého úspěšného alba Dopisy. Natočila ho sama během svého pobytu ve Slovinsku, kde částečně trávila podzimní lockdown.

„Můj přítel má v Piranu byt a má zde také nějaké obchodní aktivity, takže jsme této možnosti využili, a víc než měsíc tu pobývali,“ vysvětluje Nová, jak se ocitla zrovna ve Slovinsku. A proč tam vznikl klip? „Spouštěcím momentem byl telefonát s ředitelkou Supraphonu Ivou Milerovou, která zcela spontánně reagovala slovy – Tak tam něco natoč, když je to tam tak hezký… No a pak už to bylo poměrně rychlé. To prostředí je velmi fotogenické, síla moře, které se mění každý den. Velké vlny, silný vítr a druhý den až dusivé ticho a hladina jako olej, to vše evokuje sílu něčeho nad námi, nad čím nemáme moc, a co tu přetrvává dlouhé věky a naše životy mezitím přicházejí a odcházejí.“

Píseň Pro Boha otextoval Lukáš Pavlásek a Lenka Nová jej celý natočila na svůj iPhone. „Ten telefon umí i zpomalené záběry v dobré kvalitě. To místo znám, takže k některým částem textu jsem přesně věděla, kde a co chci natočit, něco vzniklo samo od sebe, zkrátka se to stalo a my jsme byli právě při tom. V klipu si tak zahrála moje dcera Káťa, její spolužačka Julie, místní děti, psi i rackové,“ líčí zpěvačka.

Koncepční album Dopisy vyšlo na jaře 2020 a bylo inspirováno skutečnými dopisy, které zpěvačka sbírala tři roky. Poté pro účel alba sestavila špičkovou kapelu, přizvala kytaristu Josefa Štěpánka, pianistu Petra Maláska, se kterým poslední tři roky vystupovala v hojně navštěvovaném komorním koncertním programu Ve dvou.