Koller, Lenny či Cristovao zahrají na Velký pátek lékařům a hasičům

Umělci, youtubeři a sportovci z celé republiky připravují rozsáhlý live stream a sbírku na podporu lékařů, sestřiček, hasičů a dalších hrdinů dnešních dnů.

David Koller, Jaroslav Uhlíř, Ben Cristovao, Mirai, Lenny, Pokáč a další se sejdou na Velký pátek 10. dubna v pražském Lucerna Music Baru a od 17 do 22 hodin se budou podílet na jedinečné charitativní akci, jejíž program se bude živě přenášet.

V souladu se stávajícími bezpečnostními a hygienickými opatřeními se tyto koncerty uskuteční bez publika a počet technického personálu bude omezen na nezbytné minimum. Program doplní streamovaná krátká vystoupení umělců či pozdravy sportovců ze všech koutů Česka a reportáže se zdravotníky, policisty či hasiči.

„Česká republika nyní čelí největší výzvě a nejtěžší zkoušce v její novodobé historii a my jsme každý den svědky obrovského hrdinství lidí, bez nichž bychom to nezvládli – zdravotníků, hasičů, policistů ale i pošťáků, prodavaček a různých dobrovolníků. A všem těmto lidem bychom rádi spolu jedním hlasem řekli DĚKUJEME!“ vysvětluje Petr Mohyla za pořadatelský tým Přehrady Fest, který však nechce zůstat jen u slov a proto nedílnou součástí programu bude také finanční sbírka, jejíž výtěžek půjde na vybavení a ochranu právě těch lidí, kteří vystavují svoji tvář koronaviru denodenně.

„Svou účast v Lucerna Music Baru, nebo vzdáleně ze své zkušebny, obývacího pokoje a podobně již potvrdila řada významných umělců jako David Koller, Jaroslav Uhlíř, Ben Cristovao, Mirai, Pokáč, Lenny, Marpo, UDG, Poetika nebo Voxel. S dalšími jednáme a mnoho se jich hlásí spontánně s neuvěřitelnou chutí a odhodláním přidat se a pomoci,“ sdělil další z iniciátorů Tomáš Staněk.