Marpo & TroubleGang představují klip Na prach spálit

Skladba Na prach spálit je podle Marpa nejsilnější song alba DVA, takže si zasloužil kvalitní videoklip. Režie se ujal osvědčený Vasyliy Rusyn. Marpo & TroubleGang potvrzují, že si jdou stále svou cestou rockových kytar, elektronických beatů a upřímných textů. „Proč bych měl litovat – nechat si diktovat, že se nestalo – co si dávno přáli,“ naznačuje, že track je průvodcem osobité cesty, kterou kapela jde. V létě ji čeká největší koncert v kariéře. 27. června zahraje pod širým nebem v pražském Edenu.

Natočit klip k nejtvrdšímu songu alba byla výzva. Režisér Rusyn přiznává, že s Marpem tomu tak však bývá vždy. „Chtěl jsem do klipu dostat svůj pocit, který jsem z tracku měl. Velký dík patří klukům z Hexas Studios a PragoSound, kteří dokázali z mojí vize osvětlení a setu udělat realitu,“ říká. Tentokrát byl ovšem průběh natáčení ještě o něco komplikovanější vzhledem k Marpovu zdravotnímu stavu. „Při návratu ze Spojených států den před natáčením chytil hroznou chřipku a bylo na něm hodně vidět, že není úplně fit. Nicméně před kamerou ze sebe vydal maximum,“ poodhaluje zákulisí režisér.

Kapela se nyní připravuje na velkolepou show, která ji čeká 27. června pod širým nebem v Sinobo Stadium v pražském Edenu. „Před lety, když jsme vystupovali v klubech, by nás ani ve snu nenapadlo, že to jednou dotáhneme až na stadiony, kde moc domácích kapel nekoncertuje. V naší kariéře je to milník a my uděláme vše proto, abychom si koncert s našimi fanoušky užili na maximum. Již teď pracujeme na podobě celé show, v rámci které se naši pódiovou prezentaci pokusíme posunout zas o něco dál. Bude to velká výzva, ale těm jsme v naší historii čelili nejednou,“ komentuje Marpo.