Někdo si vážně myslel, že můj prd v hrnci začal zpívat, líčí Krajčo

Kapela Kryštof přesunula letní Kryštof Kempy na příští rok, místo toho ohlásila koncert v O2 areně na 4. prosince. „Bude to euforické a chceme udělat pořádné divadlo,“ říká Richard Krajčo, kterého jsme v pondělí po telefonu zastihli v nahrávacím studiu.

Kapela Kryštof Foto: Petr Klapper

Dá se už veřejně mluvit o tom, co nahráváte?
Točíme na desku další dvě nové písně v produkci Ondry Fiedlera. Původně měly být tři, ale jednu už jsme stihli dřív. Tentokrát jsme se rozhodli nedělat to v jednom zátahu, ale cédéčko, respektive mp3 obal na Spotify plníme postupně. Takže tohle byla další frekvence ve studiu na Svárově a na podzim nás čeká nahrávání v zahraničí. 

Kam se chystáte?
Jestli to půjde, tak máme zabookované studio sto padesát kilometrů od francouzského Bordeaux a taky v Londýně. Tím bychom měli naplnit kapacitu alba, které původně mělo vyjít v červnu 2021, ale nakonec se asi o půl roku opozdí, takže se ho fanoušci dočkají příští rok na podzim.

To vypadá na pěkný výlet!
My jsme si to tak i plánovali. Studia si vybíráme tak, abychom si to užili podobně jako minule v New Yorku, kde nás to hrozně bavilo. Ale povezeme s sebou české producenty. Na podzim bychom měli dělat s Honzou Muchowem a Lukášem Chromkem.

Přesun vašich kempů v situaci, kdy letošní letní sezonu dovede předvídat jen málokdo, je asi logický. Nenabourá vám to dlouhodobé plány?
Maliličko se nám to poposune, ale jak se zastavilo všechno, tak jsme si jen vybrali dovolenou a posune se to celé o rok. Takže harmonogram zůstává stejný. Jenom nevíme, zda budou věci do budoucna fungovat tak, jak fungovaly doteď. Všichni máme tu naději, že budeme moct chodit na velké koncerty. Doufáme v to.

Bojíte se, že by velké koncerty mohly být zakázané delší dobu?
Spíš toho, že přetrvá povinnost zachovávat na koncertech dvoumetrový rozestup. To pak můžete hrát na velkém Strahově, ale pro deset tisíc lidí, což je neudržitelné. Čili myslím, že tohle budou řešit hlavně festivaly a haly, kde nejste sto takový požadavek dodržet.

Koncert v O2 areně bude něčím speciální, nebo to bude prostě jen hezká velká show?
My doufáme, že to bude hezký velký koncert! (smích) Ale vypadá to, že v tom prosinci to vlastně bude rok, co nebudeme hrát pro fanoušky. Takže si myslím, že všichni budou natěšení, a to platí i o nás. Měli jsme letos odehrát dvacet akustických představení, na kempy se prodalo šedesát tisíc lístků, takže si myslím, že pokud to vyjde, bude to taková euforická záležitost. Ale pokusíme se, tak jak to máme ve zvyku, udělat nějakou show, aby to bylo trošku divadlo. Možná i nějak vánočně laděné.

Jako že se dočkáme i koled?
No, vidíte, to mě doteď nenapadlo, ale proč ne, to je dobrá myšlenka.

Foto: Petr Klapper

Ostravští fanoušci se na sociálních sítích kromě O2 areny vehementě dožadují také koncertu v Ostravar Areně. Je šance, že jim vyjdete vstříc?
Mám pocit, že na Ostravsku budeme příští rok hrát docela dost. Máme naplánované akustické koncerty, tři přímo v Ostravě a dále v Novém Jičíně, Opavě a Českém Těšíně. Nebo slavnosti Ostravaru, které bývají pro několik tisíc lidí. Myslím si, že severomoravský kraj rozhodně nebude trpět nedostatkem Kryštofa live, takže o tom neuvažujeme. Navíc řešit vzdálenosti v Česku… Jestli se někdo ozývá s tím, že Čecháčci mají Kryštofa a Moraváci jsou chudáci, tak to nemůžu brát ani vážně. 

Karanténu jste všichni přežili ve zdraví?
Myslím, že každý z toho něco „vytěžil“ a já osobně to beru velmi pozitivně. Pořád jsem si sliboval, že se přizastavím a něco udělám, ale setrvačnost mi to nikdy neumožnila. Teď ta příležitost byla, takže jsem se ty dva měsíce mohl soustředit na jiné věci, každý si trošku odpočinul, a teď už jen doufáme, že se svět vrátí do starých kolejí a my ke své práci a zábavě. A sílu, kterou jsme načerpali, na těch koncertech zase vybijeme.

Já teda někde uprostřed karantény zaregistroval hlavně video ze sociální sítě TikTok, na kterém, s prominutím, prdíte do hrnce.
Z toho videa už je skoro legenda. Ano, dostal jsem se k síti TikTok, kterou do té doby ovládaly hlavně moje děti, ale tím, že je plná různých hereckých skečů, tak mi to ohromně vyhovuje. Můžu si tam zablbnout. A tohle video je z těch mých asi nejpopulárnější, má přes osm set tisíc zhlédnutí. Znalci TikToku však vědí, že jsem jen použil sound, který TikTok nabízí. Docela mě překvapilo, že si spousta lidí myslela, že jsem si „skutečně“ prdnul do hrnce a můj prd potom začal zpívat. To přisuzuju tomu, že tu platformu asi ještě pořádně neznají.

Byl to takový záchvěv bláznovství, to ano…
Víte co, ještě furt jsem i herec, tyhle blbůstky mě baví a tato platforma k nim přímo vybízí. Když jsem koukal na TikTok Bruce Willise a podobných hereckých hvězd, tak mám pocit, že k tomu přistupují podobně. Bruce například střílí fénem z balkónu a je to doprovázené sérií výstřelů z akčních trháků. Ale chápu, že to některé lidi přivádí do rozpaků. Ne každý unese to, že se člověk nebere až tak vážně.