O cenu Apollo se utkají Dusilová, Tata Bojs či Květy. Rozhodne se v únoru

Cena české hudební kritiky Apollo zná své nominace, o absolutní vítězství za rok 2020 se utká sedm výrazných alb letošního roku. O výsledku rozhodne úzka porota na konci února. Vyhlášení se uskuteční 3. března 2021.

V prvním kole hlasovala široká porota ceny Apollo složená z hudebních publicistů a dramaturgů. Vybírala ze všech desek, které letos v Česku vznikly a výsledkem je seznam sedmi výrazných počinů roku.

O cenu se tedy utká deska Dye My Hair písničkářky Amelie Siba, nahrávka, kterou skupina Dukla nazvala Honza, nejnovější počin Lenky Dusilové s názvem Řeka, aktuální album kapely Květy, které se (aby se to nepletlo) jmenuje Květy květy, Dva trámy na kříž od Povodí Ohře, jubilejní deska Jedna nula od Tata Bojs a album Where the Ocean Breaks, se kterým přišlo duo Teepee.

Absolutní vítěz ceny Apollo 2020 bude vybrán na neveřejné schůzi na konci února 2021 úzkou porotou. Ta vzniká interním hlasováním poroty širší a letos v ni z důvodu rovnosti hlasů jednotlivým členům zasedne rekordních šestnáct lidí. Mezi nimi jsou Ondřej Bambas z Českého rozhlasu, Pierre Beneš z Expres FM, Jindřich Göth z iDNES.cz, Honza Vedral z Headlineru, Michal Pařízek z Full Moonu nebo Daniel Konrád z Reflexu.

Cena Apollo 2020 bude předána během slavnostního večera 3. března 2021 v pražském klubu Roxy. Samotná podoba večera, tedy především to, zda bude přístupný pro veřejnost, bude oznámena dodatečně s ohledem na aktuální protikoronavirová opatření.