O lásce v různých podobách zpívají Rybičky 48, Lucie nebo Václav Neckář

První máj, lásky čas, to říkal už Karel Hynek Mácha. Květnový svátek je tradičnější než svatý Valentýn, a tak právě v jeho předvečer vybíráme nejlepší české lovesongy. Nechybí klasiky, ani jedna čerstvá rapová novinka.

Lucie – Chci zas v Tobě spát 

Buďme upřímní, láska je kromě emocí spjatá i s intimním splynutím. A právě o tom zpívá David Koller v singlu Chci zas v Tobě spát. A ženská část Planety Hudby dává za pravdu, že právě tato píseň od Lucie je jedna z těch nejlepších. Zvláště za doprovodu orchestru dokáže skladba rozklepat kolena nejedné dámě.

Lenka Filipová – Prý se tomu říká láska

I když parno a otevřené plovárny jsou prozatím hudbou budoucnosti, se skladbou Prý se tomu říká láska od Lenky Filipové, se můžeme těšit na to, že třeba také prožijeme brzy nějaký krásný letní románek.

Hana Hegerová – Tak abyste to věděla

Před více než měsícem nás opustila československá královna šansonu Hana Hegerová. Škoda ji do našeho žebříčku nezařadit, když navíc písní o lásce měla nespočet. Nakonec jsme vybrali píseň z filmu Kdyby tisíc klarinetů, kde Hegerová boduje v duetu s Waldemarem Matuškou a Karlem Gottem.

Ohlédnutí za zpěvačkou si přečtěte ve článku Rozdíl pouhých sedmdesát let. Jak Hana Hegerová zasáhla srdce náctiletých.

Rybičky 48 – Zamilovaný Nešťastná

Teď na chvilku odskočme od představy té ideální lásky jako z amerických romantických komedií. Víte, kolika párům se v průběhu vztahu stane, že jeden je zamilovaný a jedna nešťastná? Rybičky48 o tom zjevně vědí své. 

Mig 21 – Chci ti říct

A už jsme zpět u té krásné a optimistické podoby lásky, kterou nám v singlu Chci ti říct z filmu Muži v naději ukazuje kapela Mig 21. I když lásku cítíme k více lidem, dá se s tím žít, jen pozor ať někomu nezlomíte srdce!

Ewa Farna – Ta o nás

Píseň Ewy Farne a jejího manžela Martina Chobota je ztělesním té skutečně čisté a jemné lásky. Sama zpěvačka přiznala, že skladba původně vznikla jen pro jejich svatbu. Po několika měsících však přišel impuls v podobě očekávaného potomka a pár se rozhodl singl pustit do světa. Díky za to.

Lucie Bílá – Láska je láska

Vynechat tuhle pecku by byl hřích. Jaro ve vzduchu, všichni se těšíme na rozvolnění a procházky a randění v přírodě po boku našich drahých poloviček. A přesně jak zpívá Lucie Bílá: „Láska je láska, když choděj kluci s holkama. Láska je láska, když choděj kluci s klukama a holky s holkama.“Buďme tolerantní a mějme se rádi! 

Mandrage – Šrouby a matice

Láska mezi lidmi má mnoho podob. Pro někoho je jejím projevem nošení květin a bonboniér, pro jiného je zase vrcholným důkazem navrtání police nebo placení výdajů. A je samozřejmě jen na nás, jaké si to ve vztahu uděláme.

Václav Neckář – Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě

Věříme, že snad každý zná tuto nesmrtelnou klasiku od Václava Neckáře, mladší generace asi havně díky filmu Pelíšky. Píseň o mladické nedočkavosti a začátcích lásky je i po více než padesáti letech stejně skvělá.

Lipo feat. Kryštof – Jednou jsem slíbil

A naši top 10 uzavíráme dnes čerstvě vydanou skladbou. Tentokráte za ní stojí raper Lipo a na pomoc si zavolal kapelu Kryštof. Možná překvapivé spojení dalo vzniknout písni Jednou jsem slíbil, jež pojednává o stesku po milované osobě. Díky vtíravé melodii nepochybujeme o tom, že se jedná o novou rádiovou pecku, o které ještě určitě uslyšíme.