Od cizích klipů po výpravný konec světa. Pět hudebních poloh Jordana Haje

Fanoušci jej znají jako životního i hudebního partnera Emmy Smetana, jako ProGrama od Kapitána Dema nebo vyhledávaného tvůrce klipů. Nyní se Jordan Haj vydal na dráhu sólového písničkáře a zpěváka. Připomeňte si jej v různých podobách.

Peter Pan Complex

Peter Pan Complex tvořil Haj mimo jiné se svým letitým souputníkem a bratrancem Givinarem Křížem. „Byla to klasická kapelní tvorba, já jsem přicházel s náčrty melodí a ve zkušebně jsme to dodělávali,“ popisuje.

Zpětně prý dnes všichni kapelu chválí, ale „když jsme opakovaně hráli pro deset lidí, tak nás to v jeden moment přestalo bavit, prostě jsme se vyčerpali“.

Na pauze se kapela dohodla, prý to byla souhra více faktorů. „Pro nějakou chvíli jsme vyhořeli, nebyly žádné naplánované koncerty, tak jsme si řekli, že to na chvíli necháme být. Nechtěli jsme, aby nám to lezlo do přátelství. Abychom si ten neúspěch začali navzájem vyčítat.“

V nahrávkách ze zkušebny přitom prý existuje materiál na skoro celou desku. „Podle mě by byla úžasná, úplně jiná než to, co jsme dělali. Je to jen otázka času, kdy si k tomu sedneme, a tu desku nakonec doděláme.“