Od cizích klipů po výpravný konec světa. Pět hudebních poloh Jordana Haje

Fanoušci jej znají jako životního i hudebního partnera Emmy Smetana, jako ProGrama od Kapitána Dema nebo vyhledávaného tvůrce klipů. Nyní se Jordan Haj vydal na dráhu sólového písničkáře a zpěváka. Připomeňte si jej v různých podobách.

Sólový zpěvák

Singl The End Of The World doprovází výpravný videoklip, za jehož podobou výrazně stojí kameraman Anton Evdoshenko. „Je strašně šikovný a tím, jak nad prací uvažuje, silně dovytváří všechny naše klipy. Ještě víc než já si jede v tom postapo světě, takže celý set design si postavil on,“ vysvětluje Haj.

„Když pominu dětsví, kdy jsem si myslel, že se něco stane a budu Michaelem Jacksonem, tak skutečný první impuls pro sólovou tvorbu přišel, když jsme dělali s Jirkou Burianem desku Emmě,“ líčí. V rámci soustředění totiž nasucho nazpíval nápěv na píseň No Fire, který se nakonec dostal až do finálního mixu. „Přišly první pozitivní reakce na mou barvu hlasu, tak mi to začalo vrtat hlavou.“

Píseň The End Of The World vznikla už před dvěma a půl lety. „Je to hrozně divný, protože tam zpívám o hořící Paříži, kterou jsem potom zažil naživo, když jsem měl dávno nazpívané demo s kytarou. Úplně se teď bojím skládat další texty,“ směje se Haj. Ostatně další singl má mít název Perfect President. „Taky se bojím, jak bude zrát a jak bude poplatná době za dva tři roky.“

První sólový koncert bude 1. října, objeví se další singly a celá deska by mohla světlo světa spatřit začátkem příštího roku.