Pianista Clayderman koncertoval i s Gottem. Poprvé přijede do Plzně

Legendární skladbu Balada pro Adélku z roku 1976 hrálo na klavír snad každé české dítě v lidové škole umění a její úvodní část u nás proslavil v osmdesátých letech i pořad Československé televize Vysílá studio Jezerka. Nyní bude mít české publikum jedinečnou příležitost vyslechnout celou kompozici naživo přímo od Richarda Claydermana, který natočil její první a zároveň nejslavnější interpretaci.

Přední francouzský hudebník, jenž je podle Guinessovy knihy rekordů vůbec nejúspěšnějším klavíristou světa, vystoupí v úterý 30. března 2021 v Plzni. Ve zdejším Kongresovém centru Parkhotelu zahraje pouze omezenému počtu diváků. Do prodeje půjde 499 vstupenek.

Klavíristu, který za svůj čtyřicetiletý profesní život prodal neuvěřitelných sto milionů desek, v Plzni doprovodí dvanáctičlenný orchestr. Vstupenky jsou k dispozici v síti MaxiTicket.cz.

Clayderman dosud v Česku vystoupil pouze v Praze, plzeňský koncert tak bude jeho premiérou. „V Parkhotelu předvede průřez celou svojí tvorbou a jistě dojde i na proslulou Baladu pro Adélku. Můžeme se tedy těšit na překrásný zážitek,“ láká na koncert promotér Tomáš Brna. „Zajímavou českou stopou je i to, že Clayderman koncertoval s Karlem Gottem. Vyprodali společně pětačtyřicet velkých koncertů po celé západní Evropě.“