Planeta Hudba oslaví první výročí s Xindlem X, Supporty i Terezou Balonovou

Už rok přináší nový magazín Planeta Hudba to nejzajímavější nejen ze zákulisí muziky. Za tu dobu jsme přilákali přes třicet tisíc čtenářů. Společně s vámi budeme v sobotu slavit online koncertem na YouTube.

Před rokem touhle dobou jsme se pouštěli do velkého dobrodružství. Už jsme měli nabranou reportáž z generálky Marka Ztraceného na koncert v O2 areně, kterou jsme 20. února odpálili, stejně jako Ztracený o dva dny úspěšně svou vysněnou, vyprodanou a právem chválenou show. Nikdo z nás netušil, že o tři týdny později nastoupí pandemie a hudba bude mít v kraji utrum.

Přes útlum, který v kulturní branži trvá dosud, jsme nezaháleli a během prvního roku přinesli řadu dalších materiálů, které sklidily úspěch. A nešlo jen o reportáže, ale třeba i rozhovory (zdaleka nejúspěšnějším videorozhovorem se stalo naše povídání s Terezou Maškovou o SuperStar), recenze, jimž kraloval Kapitán Demo, ale psali jsme logicky i články, které vznikly prostě „od stolu“. Třeba o tom, jak z Polska do Česka dorazila iniciativa Hot 16 Challenge 2.

Nekončíme a jedeme dál. V muzice se naštěstí stále dějou věci. Vycházejí skvělé desky – od Jaromíra Nohavici, přes Anetu Langerovou až po Paula McCartneyho. A konají se nejrůznější živé akce, na které bychom před rokem a půl nejspíš nepomysleli. Třeba koncerty pro auta (jeden z největších nachystali na jaře Mirai) nebo streamy (byli jsme se podívat v jazzovém klubu za Dorotou Barovou i ve zkušebně Mňágy a Žďorp.)

Zase do zákulisí

A do světa online streamů se pustíme i v rámci našich narozenin. V sobotu 20. února ve 20.21 spustíme na YouTube „koncert“ sestříhaný z písniček našich kamarádů-hudebníků. Pozvání přijala například Tereza Balonová, která byla už i hostem našeho podcastu Mixtape, Xindl X, Support Lesbiens, Vašo Patejdl a další.

Pojďte si spolu s námi užít muziku z dovolenkových destinací či domácích pelíšků našich hvězd. Protože nakukování do zákulisí, to my máme rádi!

A narozeninami to samozřejmě nekončí. Jedeme dál a budeme doufat, že se brzy zase začneme potkávat na koncertech a festivalech.

Děkuju za vaši přízeň a pevně doufám, že nám ji zachováte i nadále!