Podzim bude plný poct světovým hvězdám od Jacksona po Pink Floyd

S takzvanými tribute show i kapelami se roztrhl pytel. V nejbližších týdnech bude možné slyšet hity Michaela Jacksona, Linkin Park nebo Pink Floyd. Jak se však už letos stává zvykem, některé z koncertů musely být přeložené.

Sergio Cortes a jeho Michael Jackson Live Tribute Foto: Royal Events

Když vystoupil Michael Jackson v roce 1996 na Letenské pláni, přišlo se na něj podívat přes 120 tisíc lidí. Teď se do Prahy chystá jeho jediný oficiální dvojník Sergio Cortes s Michael Jackson Live Tribute. Španělský zpěvák se představí 2. října v pražském Foru Karlín. „Michael byl populární na celém světě a vím, že měl a stále má velkou fanouškovskou základnu i v Česku. Věřím, že mu všichni společně vzdáme v Praze hold. Už se nemůžu dočkat,“ vzkazuje Cortes k akci, která se měla původně konat v květnu.

Dokonce z března na říjen bylo přeloženo turné kapely Rain Drops. Ti od 15. do 18. října předvedou postupně v Olomouci, Ostravě, Praze a Brně hity slavných Linkin Park. Na začátku stejná parta předvede i tribute pro kapelu 30 Seconds to Mars.

Také poměrně dost českých revivalových kapel uctívá světové hvězdy. Po celé republice tak můžete slyšet písně od skupin jako AC/DC, ABBA nebo Nirvana. Zajímavá místa si pro své koncerty občas vybírá skupina Distant Bells, tedy Pink Floyd Tribute Band. Po vystoupeních ve Hvězdárně a planetáriu v Brně, kam se v prosinci vrátí, si zahrají 18. září také v Planetáriu Praha.

Zajímavou poctu uspořádá příští čtvrtek 17. září pražské Popmuseum pro Jimiho Hendrixe, od jehož smrti uplyne o den později padesát let. Od 18 hodin začne workshop s projekcí zrekonstruovaného videozáznamu z Hedrixova vystoupení v New Yorku z 1. ledna 1970. Vstup je zdarma, ale účast na akci je nutné potvrdit předem na e-mail info@popmuseum.cz.

Na další velké pocty je potřeba si počkat. V pátek a sobotu měla zahrát písně Queen v pražské O2 areně tuzemská kapela Queenie v čele s Michaelem Kluchem. Před několika dny však oba koncerty spolu s přidaným prosincovým přesunuli na září příštího roku. Nešlo totiž uspořádat prostor pro diváky na stání. „My jich ve dvou dnech máme pět tisíc a nechceme je zklamat. Museli bychom jich tři tisíce posadit na plochu, některé přesadit a zbylou část poslat domů, a to opravdu nemůžeme,“ vysvětluje Kluch. Přesně o rok, tedy na příští červenec, byl odložen také Tribute to Billie Eilish.