Poetika hledá svůj Cíl spolu s Katarínou Knechtovou

Skupina Poetika uzavírá trilogii písní a videoklipů Identity se speciálními hosty. Po písních Karavana s kapelou Mirai, Elegie s hostující kapelou John Wolfhooker přichází s popovým songem Cíl. Pozvání ke spolupráci tentokrát přijala stálice slovenské hudební scény Katarína Knechtová, která je velmi populární a známá i v Česku.

Autorem textu je raper Poetiky Eduard Rovenský. O produkci se postarali Dan Hrdlička a liberecký multiinstrumentalista Kenny Rough. Videoklip natáčený ve Vysokých Tatrách má na svědomí tradiční tvůrčí dvojice Ondřej Kudyn a Ondřej Brejška. 

„Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost spolupracovat s Poetikou,“ komentuje Katarína Knechtová a chválí zajímavý koncept a píseň s poselstvím. „Také jsem velmi ráda, že jsme stihli natočit videoklip a trochu víc se poznat,“ říká zpěvačka. Katarína Knechtová mluvila i v našem podcastu Mixtape.

Vznik písně popisuje i její autor Eduard Rovenský: „S Katarínou jsme se potkali na projektu ke knížce Gump a já hned věděl, že její empatie, energie a lidskost je přesně to, co schází k dokončení do té doby rozdělané písně. V textu jsem se snažil zachytit okamžiky lidské nejistoty. Chvíle, kdy člověku pomůže nepodléhat vnitřní panice z okamžiku, ale myslet na to, že po každé noci znovu vyjde slunce. Kdy je potřeba si uvědomit, že tou nejcennější věcí je život sám, v celé své kráse. A právě proto – ta cesta je Cíl.“