Prázdniny v Telči lákají na Plíhala, Tata Bojs či Balonovou

Oblíbený dvoutýdenní program s řadou koncertů i divadel, který nabízí festival Prázdniny v Telči, si mohou diváci užít i letos. Pořadatele nezastavila ani covidová nepřízeň, ani rekonstrukce zámku, na jehož nádvoří se odehrává hlavní program.

Přehlídku už v pátek 30. července zahájil koncert Ivy Bittové, představili se tu Vlasta Redl s kapelou, Jiří Schmitzer, Bratři Ebenové, Hradišťan či Nezmaři.

Hvězdná představení však nekončí. V sobotu 7. srpna bude hlavní pódium patřit Karlu Plíhalovi, den poté se tu objeví Antikvartet, ač bohužel již bez Dušana Vančury, a Žalman a spol. Jako i ostatní večery budou v programu následovat nokturna v Panském dvoře. Tento víkend to bude písničkář Jan Řepka zpívající Dylana, respektive revival Simona a Garfunkela pojmenovaný Groovey.

O závěr festivalu se během následujícího víkendu postarají Mňága a Žďorp, Tata Bojs, kapela Teepee, Radůza nebo Cirk La Putyka se svým Kabaretem Dynamit.

Více než dvoutýdenní program ovšem nezůstane nic dlužen ani během všedních dní a večerů. Už ve středu tu vystoupí Katka García s Lubošem Malinou nebo písničkářka Tereza Balonovová. Pro tu jde navíc o srdeční záležitost.

„Na zdejší Kocouří scéně jsem jako náctiletá holka ze základky začínala hrát vlastní písničky. Byl to pro mě jeden z prvních velkých festivalů, na který jsem se se svojí tvorbou dostala. Hrála jsem tu pak rok co rok, léto co léto a prožila kupu zážitků a vzpomínek, jak hudebních, tak osobních. Moji milování rodiče si festival hned zamilovali a jezdili každý rok se mnou. Zítra se na místo činu vracím, tentokrát už na hlavní scénu. Kromě toho velkého těšení se jsem ale upřímně nervózní jak pes! Ale to nevadí, protože já si to užiju tak jako tak na dvě stě procent,“ vzkazuje Balonová fanouškům.

V následujícím týdnu se potom návštěvníci můžou těšit na Olina Nejezchlebu s kapelou Kybabu, Ivana Hlase, Etc…, Druhou trávu nebo Michala Pavlíčka.

Nokturna dále lákají na Pio Squad funky acoustic live band nebo kapely Žamboši či Ty syčáci. Pro děti je vždy od 15 hodin přichystaná divadelní pohádka a v 17 hodin startuje už zmíněná Kocouří scéna.

Kompletní program zjistíte a vstupenky seženete na webu festivalu.