Prezident je buzna a Ivan Trojan frajer. Písně věnované skutečným lidem

Když se nějaký interpret rozhodne pojmenovat písničku po skutečné osobě, jde většinou o poctu. Minulý týden se diskutovalo o Pokáčově skladbě věnované nové holce Jaromíra Jágra včetně reakce hokejisty. Vypsaná fixa představila klip k písni Ivan Trojan.

Pokáč – Lovesong pro Jágrovu holku

Písničkář Pokáč minulý týden zase zabrousil do aktuálního tématu v rámci svého pořadu Pokáčova rychlovka na Frekvenci 1. Když nedávno slavný hokejista Jaromír Jágr přiznal, že jeho novou přítekyní je modelka Dominika Branišová, složil pro ni Pokáč jakési varování o Jágrových návycích, převážně spojených s hokejem. A tak v písni mimo jiné zazní: „Milovat tě budu skoro jak Rytíře Kladno“ nebo: „Neptej se prosím, kolik dívek už jsem měl. Není to však víc než mám bodů v NHL. Až skončím s hokejem, budem spolu mít děti. Jestli to teda ještě vůbec půjde ve stopěti.“

S humorem sobě vlastním na song reagoval na svém instagramovém účtu i samotný Jágr, který jednotlivé myšlenky komentoval, zda jsou pravdivé, či ne. Obě videa rozhodne stojí za zhlédnutí.

O Jágrovi už dříve vznikla píseň Ice Hockey Tiger (Náš Jarda Jágr) od Těžkýho Pokondra na motivy hitu z filmů o Rockym Eye of the Tiger. O text se postaral tradičně Lou Fanánek Hagen.