Půl roku nemám koncerty a zapomínám texty, stýská si Balonová ve studiu

Zpěvačka Tereza Balonová je zrovna ve studiu, kde s producentem Martinem Ledvinou pracuje na svojí debutové desce. Dolaďování písní, které jinak hraje na koncertech jen sama s looperem, přináší různá úskalí. Podívejte se na naši videoreportáž.

S rozvolňováním koronavirových zákazů se postupně znovu začíná kulturně žít, tenhle projekt by ovšem mohl jet i během poměrně tuhých karantén. Ve studiu v pražských Dejvicích se totiž písničkářka Tereza Balonová schází jen s producentem Martinem Ledvinou. Zrovna pracují na její úspěšné písni Deniso.

„Je to nepředstavitelné, že jsem ji napsala už v patnácti,“ uvažuje, když s Ledvinou dolaďují vokál ve slokách. Jenže se ukazuje, že pár měsíců bez koncertů přináší jisté problémy. „Tomu, kdo ji má rád? Toho, kdo ji má rád? Toho, kdo ji nemá rád, ne?“ loví z paměti úryvky, které je potřeba zaznamenat. „Potřebuju už hrát! Půl roku nemám koncerty a zapomínám texty,“ stěžuje si Balonová stále s úsměvem.

Na chystaném albu se objeví i písně, které zpěvačka svěřila jiným producentům. Jednu takovou právě dodal Honza Balcárek ze skupiny Light & Love. „Přijde mi, že mu to strašně sedlo. Je to pecka,“ netají se nadšením Ledvina.

Do studia toho dne dorazila také nová kytara – dar firmy Furch. „Bude se hodit, právě jsem jednu rozbila,“ přiznává Balonová. „Byla to jedna z mých prvních kytar, tak jsem ji vzala na třídní výlet s gymplem. Ale docela mě překvapilo, že vydržela až do čtvrťáku. A na poslední akci před maturitou… byla najednou napůl.“

Blížící se maturita byla pro zpěvačku stěžejním tématem i v dřívějších rozhovorech. Teď to nakonec vypadalo, že ze zkoušky dospělosti možná sejde. „Jak to bylo kvůli koroně pořád oddalované, tak jsem se hlavně těšila, že už to budu mít za sebou. A nakonec jsem si to docela užila,“ říká. Což z jejího ročníku dělá možná vůbec první maturanty, kteří se na tu zkoušku vyloženě těšili. „Že můžeme, že jo!“ směje se. „Ale asi by mě mrzelo, kdyby nám tu zkoušku zrušili úplně.“