Ráda těším lidi. Kdybych nezpívala, můžu prodávat zmrzlinu, tvrdí Vytisková

Klára Vytisková vydala na vrcholu koronakrize druhé sólové album Love is Gold. Dostal se na něj duet s Albertem Černým i předělávka písně Ring-o-ding od Marty Kubišové. Vytisková se v pátek předvedla na koncertu na pražské Štvanici.

Vaše nová deska je o sebepoznání, je pro vás její vydání životním mezníkem?
Já mám pocit, že každé vydání mojí desky nebo tracku mě někam posouvá, protože v každé písni řeším téma, které se mi v životě otevírá. U kterého je pro mě důležité stanovit si otázku a naleznout odpověď. Písničky mi v hledání těch odpovědí pomáhají.

Album uzavírá přezpívaná skladba Ring-o-ding od Marty Kubišové. Říkala na to něco?
Já jsem ji ani nekontaktovala. Ten track na desce původně vůbec neměl být. Vznikl pro výroční akci OSA, která slavila sto let od založení, a zadání bylo – jak by podle nás ta skladba zněla za další století. Ale já tu písničku miluju a mám pocit, že téma k desce sedí, tak jsme ji tam zapracovali jako bonus. Samozřejmě reakce byly rozporuplné, protože sahat na tyhlety historicky zásadní věci je komplikované.

Jak na vaši hudbu reagují rodiče, kteří vyrůstali v úplně jiném hudebním prostředí?
Rodiče jsou v pohodě. Podle mě se jim to líbí. A děti na ty písničky pařej.

Některé vaše klipy jsou taneční a vaše kroky jsou velmi osobité. Věnovala jste se někdy tanci?
Osobitý taneční kroky. (smích) No, s kámoškou jsme na gymplu chodily na jazzdance, což mi vůbec nešlo, protože jsem si nepamatovala choreografie. Takže já tam byla vždycky za největší tele. A utvrdila jsem se v tom, že se mi nejlíp tancuje, když jsme někde na mejdanu a je to free style.

Měla jste někdy problém s nervozitou?
Jsem nervózní vždycky, když dělám něco nového, třeba když s někým hostuju. Já jsem hrozně pohodlná v tom, že mám na koncertech ráda backstage, kterou znám, lidi, které znám, svoji kapelu za zadkem. To je moje komfortní zóna. A když z ní vystoupím, tak jsem nervózní.

Existuje hudba, kterou posloucháte, ale jejím poslechem se úplně nepyšníte?
Myslíte guilty pleasure?

Přesně tak.
Já vždycky říkám Spice Girls. To byl dobrej popík, to jsem poslouchala, když mi bylo patnáct. Ale jinak mám normálně ráda pop. Poslechnu si Justina Biebera, miluju Miley Cyrus… A snažím se neposlouchat věci, který se mi nelíbí.

Přemýšlela jste někdy nad jiným povoláním? 
Od dětství jsem věděla, že chci dělat něco, co mě bude bavit. Kdyby mě nebavilo zpívání, tak si třeba pořídím vozík se zmrzlinou. Navíc jsem zjistila, že mi dělá dobře, když potěším lidi, takže třeba prodávání zmrzliny by mi přišlo dobrý.

Váš tatínek je starostou Únětic. Jak vysoko na vašem žebříčku je místní pivo?
Já ty drinky ráda střídám. Ale když jsem v Praze, tak si Únětice dám, protože si přijdu jako doma. Jsem hrdá na ten lokální produkt a únětická dvancátka je prostě dobrá.