Alice Cooper vzpomíná na Detroit. Žádný přerod, žádné fiasko

Legenda rockové hudby Alice Cooper přichází s již jednadvacátým studiovým albem Detroit Stories, na kterém vzdává hold svému rodnému městu. V šedesátých letech, kdy Cooper začínal působit, tu byla vyhlášená hardrocková scéna.

Na desce Detroit Stories se po jeho boku objevila celá řada skvělých muzikantů, jako je kytarista Wayne Kramer z MC5 nebo basák Paul Randolph. Produkce se chopil Ben Ezrin, který s Cooperem spolupracoval už na řadě projektů, a je vidět, že chemie mezi nimi skutečně funguje na jedničku.

Za svou dlouholetou a rozmanitou kariéru si Cooper vyzkoušel mnoho. Na svém kontě má několik kvalitních desek, které se i po letech stále hrají a nacházejí posluchače v mladších generacích. Prošel si pestrými hudebními obdobími a inspiroval se desítkami nejrůznějších žánrů. Do dějin rocku se zapsal díky svým teatrálním koncertům, při kterých využíval bláznivých hororových rekvizit. Odtud také plyne přezdívka „kmotr shock rocku“.

Deska Detroit Stories ovšem žádný velký přerod nepředstavuje, ani bychom ji nejspíš nezařadili mezi Cooperovy nejlepší nahrávky. To však neznamená, že by se jednalo o nějaké fiasko. Naopak, tahle deska rozhodně žádného rockového fanouška neurazí. Album je hudebně barevné, aranže jsou stylové, a je znát, že všichni muzikanti, kteří se na nahrávce podíleli, čerpají z dlouholetých zkušeností.

Další plus je určitě koncept, který album pojí a dává mu příjemný retro nádech. Titul desky totiž není žádný marketingový blaf. Všech patnáct písniček je skutečně jak hudebně, tak textově spjato právě s Detroitem, kde před padesáti lety Cooper s Ezrinem začínali.