MYDY opět naživo? Radostí v klubu tančil každý

Pražský Lucerna Music Bar celý týden hostí eKoncerty. Vystoupení pro osmdesát fanoušků přímo v klubu a stream pro ostatní. Někteří se však můžou připojit jako VIP a obraz z jejich kamery doplní návštěvníky přímo na místě.

Reálně konaný koncert? Jakože fakt offline a v klubu? A ještě ke všemu MYDY? To zavání malou neplechou v podobě vysokýho krevního tlaku a propocenýho trička. Ale po dvou měsících karanténní účasti-neúčasti na koncertech v obýváku nebo v autě to byl vskutku krásný pocit.

Do Lucerna Music Baru mělo přístup jen prvních osmdesát šťastlivců, kteří si stihli koupit lístek. Logicky, kvůli vládním opatřením. Před vstupem mi změřili teplotu, cákli desinfekci na ruce, zkontrolovali vstupenku a večer byl v kapse.

Dobře. Koncert nebyl úplně tak offline. Ostatní měli možnost si koupit lístek na klasický online stream, jak ho mnozí už z karantény znají. Ale největší kuriozitou byly jakési „VIP live stream“ vstupenky, které umožňovaly stream oboustranný. V klubu bylo několik LCD obrazovek, kde kapela mohla fanoušky v obýváku vidět taky!

Takže v kotli bylo sice čtyřicet fanoušků skutečných v prostoru a čase, zbytek nahoře na balkoně, ale po všech stranách dolní části byly vidět obličeje dalších posluchačů. 

Zpěvačka Žofie Dařbujánová se v půlce koncertu s jedním z VIP diváků na dálku spojila. Los padl na její kamarádku „Kašnu“. Fanoušci na místě řešili, proč zpěvaččina kamarádka také nedorazila osobně, ale v horním patře nebylo odpovědi bohužel rozumět. 

Nálada byla nostalgická. Kapela, která v Lucerna Music Baru hrávala často, si pochvalovala, jak je skvělé opět vystupovat před lidmi. A publikum mělo podobné pocity. Kdo zná koncerty MYDY – z letních festivalů nebo takovýchto komornějších prostor – ten ví, že jejich písničky přímo nutí k tanci. A kdo netancuje, jako by na koncertě ani nebyl. Ani zde nebyla o pohybové kreace fanoušků i hudebníků nouze. Prostě se tu hodinu a půl všichni a doopravdy po dlouhé době bavili navzdory zavřeným barům. A taky v rouškách pěkně funěli.

Rouškami totiž byla vybavená i kapela – dýchací cesty si zakrývala černým závojem se třpytivými kameny. Radost pohledět.

Nezbývá než se těšit na koncert, který bude venku, a se studeným pivem budu čekat na výstřel konfet a třpytek.