Rock for People Hope láká ve jménu naděje na vítěze Eurovize

Hlavním lákadlem festivalu Rock for People Hope je kapela Maneskin, jež letos vyhrála Eurovizi. Foto: RfP

Již tento pátek začíná dvoudenní festival Rock for People, jehož letošní podobu doplnilo slovo Hope. To je vyjádřením naděje, že se kulturní život snad už brzy vrátí do normálu. Návštěvníci se mohou 13. a 14. srpna těšit na dva dny plné muziky na třech podiích v nově upravených prostorách královéhradeckého Festivalparku.

Mezi desítkami vystupujících vyčnívají hlavně vítězové posledního ročníku soutěže Eurovize Måneskin, kteří se stali objevy roku a za velmi krátkou dobu si získali fanoušky po celém světě. Italové budou hlavními tahouny hlavně pro mladší publikum. Vedle nich je třeba zmínit i švédskou legendu The Hives, která se po letech na festival vrací.

První zmiňovanou dvojici headlinerů doplní také švédští rockeři Mando Diao, kteří se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar. Texaská dvojka Missio se pohybuje na scéně čtyři roky, na Rock for People 2019 předvedla jeden z nejlepších setů, sólový koncert v Praze bohužel zhatil koronavirus.

„Missio se měli do Česka vrátit v březnu loňského roku, jenže po příjezdu tourbusu do pražského Rock Café byl oznámen zákaz koncertů s účastí nad sto osob. Kapela se následně odebrala do Varšavy, kde jim opět koncert zrušili, aby nakonec přeletěla do Kyjeva a zjistila, že mají na návrat do Států šestatřicet hodin. Cesta do Evropy je tak plná očekávání. Dlouho jsme hledali možnost, jak k nám Missio opět přivézt a máme radost, že se tak stalo právě na ročníku festivalu plném naděje – Rock for People Hope,“ říká ředitel festivalu Michal Thomes.

Česko zastoupí Annabelle i John Wolfhooker

Na Rock for People se představí i post hardcorová kapela Imminence, německá indie rocková pětka Leoniden, marseillský metalcore Landmvrks a australské elektro-industriální duo Skynd. Z Francie přijedou rockeři Halflives, z Německa se do Festivalparku chystají metalcorové projekty GHØSTKID a Venues. Chybět nebudou ani holandští rockeři De Staat, německý metalcore Annisokay, chytlavé rockové trio Pabst nebo švýcarská hudebnice Ikan Hyu, která označuje svůj pestrý styl za elastic plastic power gangster future space pop.

Hudební program doplní čeští zástupci. Více než desítka tuzemských interpretů je žánrově rozmanitá. Během dvou dní vystoupí indie rockeři I Love You Honey Bunny, zazní rokenrol v podání Deaf Heart, elektro-pop Domi, Evelynne a post-hardcore Brando’s Eyes.

Z nověji oznámených potom raper Redzed, zpěvačka a raperka Annabelle, kytarovka WYFE, garage rock Cigarette Syndrome, indie rockeři The Silver Spoons. Post hardcorovou scénu budou reprezentovat The Truth Is Out There a Lighthouse Keeper. Z posledních oznámených je pražská čtveřice John Wolfhooker, která nahradí JC Stewarta, který kvůli karanténě nebude moct do Česka přijet.