Fanta: Z konce v SuperStar jsem byl smutnej, ale nemám se za co stydět

Letošní SuperStar opustil těsně před finále jako jedenáctý nejlepší. Díky tomu se však pětadvacetiletý Jan Fanta mohl hned vrhnout do tvorby a asi jako první z účastníků klání vydává vlastní singl. Vznikl v produkci Lukáše Janoty a jmenuje se Jeden den.

Debutový singl je na světě, co bude dál. Deska?
Bude deska a bude hodně brzo. Pracujeme na ní a je to otázka několika měsíců. S Lukášem teď děláme na druhé písni, která je ve stádiu demoverze a během léta bude nahraná. Začátkem září bude opět venku i s videoklipem.

Celé album budete dělat s Lukášem Janotou?
To teď ještě nedokážu říct, ale zatím to k tomu všechno směřuje.

Jaký to byl pocit skončit těsně před branami finále SuperStar?
Vděčnost. Já jsem nevěřil tomu, že jsem se dostal takhle daleko. Až když jsem teď dělal rozhovory, tak jsem zjistil, že jsem skončil na jedenáctém místě. A to není věc, za kterou by se člověk měl stydět. Samozřejmě, že jsem byl smutnej, protože to bylo hodně náročný fyzicky i psychicky. A bylo mi moc líto, že ta cesta končí. Ale zároveň jsem si řekl, že je to začátek něčeho nového. Protože právě SuperStar mi dala impuls, abych se pustil do vlastní tvorby.

Říkáte vlastní tvorba, ale píseň Jeden den, pokud vím, napsal sám Janota, ne?
Ano, ale druhá skladba už je společná a chci na té hudbě dál spolupracovat. Moc se na to těším, protože Lukášovu hudbu miluju. Vím, že dělal i něco s Vojtou Dykem, z toho jsem byl úplně paf. A jsem rád, že na spolupráci kývnul.

Bez účasti v SuperStar byste se k vlastním písním „nedokopal“?
Vlastně to je zásluha Odřeje Rumla. Vypadnul jsem v semifinále a Ondra, se kterým jsme čtyři pět let kamarádi, mi zavolal a řekl, ať začnu tvořit, aby po mě zůstaly nějaké věci, které budou mně i lidem dělat radost. Přesně tak to chci a on ve mně probudil dojem, že je nejvyšší čas. Když to řeknu narovinu, SuperStar mi hodně pomohla v tom, že jsem se dostal do povědomí široké veřejnosti. A věřím, že píseň Jeden den bude mít u lidí úspěch. Dali jsme do toho hodně času, energie a nervů.