Sergeant Jammer vydává singl v produkci Borise Carloffa

Pražská indie rocková kapela Sergeant Jammer se připomíná dalším singlem, který opět produkoval Boris Carloff. Jmenuje se What Will You Do?, nese se v duchu synthpopu a zásadně jej pozdržela koronavirová pandemie.

„Celý mi to náladou přijde, jako když jsem byl ve druháku na gymplu, začátek devadesátek, synthpop a 120 minut s Paulem Kingem na MTV, na který jsme se chodili nábožně koukat hromadně ke kámošovi, protože jsme si ho nechávali nahrát na videokazetu. Prostě krásný retro a mood, který si tak dobře pamatuju,“ líčí Carloff.

Skladba samotná byla sice hotová už v březnu, ale klip měla kapela v plánu točit v britském Cardiffu. „Režisér a náš kamarád, který tam studuje film, onemocněl právě koronavirem,“ vysvětluje Lukáš Kostka. „Takže jsme to dlouho řešili, protože jsme nechtěli udělat nějaký polovičatý výsledek.“ Nakonec se natáčení podařilo uspořádat až v polovině června.

Sergeant Jammer měl rovněž v plánu několik zahraničních koncertů, které překazil virus a jež by se snad měly uskutečnit na podzim. „Jsou to všechno strašné náhody a my vlastně taky kolikrát nechápeme, jak jsme se k tomu sami dostali,“ dodává Kostka.