Srpen bude přeci jen zaslíbený festivalům. Náhradu našel Trutnoff i Banát

Jak vypadalo letošní hudební léto marně, tak se v srpnu zdá, že to na scéně festivalů nebude zase tak zlé. Jistě, mnoho akcí se ruší nebo přesouvá na příští rok, ale i tak je z čeho vybírat. Zde je deset akcí, jež by vás mohly bavit.

Kapela J.A.R. vystoupí na festivalu TrutnOFF BrnoON. Foto: Roman Černý

Fest Pod Parou (13. až 15. srpna)

Již tradiční festival zaměřený na punk, rockabilly či ska se od prvního ročníku v roce 2003 několikrát stěhoval, až zakotvil na letišti ve Vyškově. Jak už si to situace žádá, i Fest Pod Parou se musí spolehnout hlavně na česká a slovenská jména. Láká tedy na Tři sestry, Visací zámek, Horkýže Slíže či Polemic.

Vstupenky na místě stojí 550 korun na jednotlivé dny a 1 500 korun na celý festival.

Krásný ztráty live Všetice (14. a 15. srpna)

V pátek a sobotu se po loňském ročníku vrátí na statek Všetice Michal Prokop a jeho hudební hosté. Kromě Prokopa s Framus Five i triem se představí Ivan Hlas, Buty, Michal Ambrož a Hudba Praha, Luboš Pospíšil a 5P nebo Monkey Business. Sobotní program odstartuje premiérou dokumentu Až si pro mě přijdou.

Dvoudenní vstupenka vyjde na 1 350, i s kempem na 1 650 korun.

Ruinfest (15. srpna)

Zakladatel Ruinfestu, který se koná na nádvoří hradu Rabí, aktuálně ve stejnojmenné obci starostuje. Ví tedy zjevně, jak na to. Letos tu vystoupí Cigarette Syndrome, Kalle, Ghost of You, The Drain či Black Holes. Pod hradem lze stanovat. A kdo přijede včas, stihne i poslední prohlídku od 17 hodin.

Vstupenky v předprodeji vyjdou na lidových 190 korun.

Děčínská kotva (15. srpna)

Revivalové kapely patří mezi muzikanty k vysmívaným „holírnám“, ale kdyby je lidi neměli rádi, tak by nefungovaly. Děčínská kotva funguje jako jejich soutěž. V areálu letního kina Bažantnice zahrají Michal Tučný revival, Petr Novák revival, Olympic revival, Kabát revival Varnsdorf a Ozzy Osbourne revival Praha.

Vstupné v předprodeji vyjde na 200, na místě pak 250 korun.

Festival Banát (20. až 22. srpna)

Festival Banát letos stíhala rána za ranou. Nejdříve byli pořadatelé nucení odpískat vlak do Banátu, a poté museli odpískat i samotný Banát a Tisové údolí. Nakonec se letošní přehlídka usídlí v Račím údolí v Rychlebských horách a nabídne Vasilův rubáš, Pio Squad, Terne Čhave, Muchu nebo Žamboše.

Vstupenky stojí 1 999 korun, lze objednat vstupné spolu s jízdenkou do středečního nočního vlaku za 3 498 korun.

TrutnOFF BrnoON (21. až 23. srpna)

Také legendární trutnovský festival se letos stěhuje z areálu Na bojišti do brněnského prostoru Na střelnici. V nových „lovištích“ vystoupí J.A.R., Plastic People, Bára Poláková, Visací zámek, Mňága a Žďorp či Jiří Schmitzer.

Jednodenní vstupenky lze pořídit od 799, celofestivalovou potom za 1 600 korun.

Soundtrack Poděbrady (28. a 29. srpna)

Hlavní program s bondovkou Skyfall nebo koncertem Mira Žbirky byl přesunutý na příští rok. Ani letos však nebudou Poděbrady osiřelé. Pořadatelé festivalu filmové hudby Soundtrack připravili alespoň dvě vystoupení na dva večery. Nejprve se v předpremiéře představí multimediální show iMucha, která v důmyslných animacích ukáže díla Alfonse Muchy. Druhý večer bude věnovaný profilovému koncertu Ondřeje Soukupa a zazní suity z jeho nejslavnějších filmových soundtracků.

Festival je letos pro všechny návštěvníky zdarma.

Rock for Churchill (29. srpna)

Také vyhledávaný festival Rock for Churchill přesunul nabitý program na příští rok. Menší verze se z vůle místního zastupitelstva nemůže konat tradičně ve Vroutku, a tak se Vypsaná fixa, MYDY, Pipes and Pints nebo Prague Conspiracy představí na pražském Výstavišti.

Vstupenky stojí 590 korun.

Kapely nemají co žrát Fest (28. a 29. srpna)

V univerzitním parku přímo v centru Zlína se odehraje festival s výmluvným názvem Kapely nemají co žrát. Za svépomocně uspořádanou akcí stojí kapela Reggay, která jako mnozí další přišla o spoustu hraní. Dále vystoupí Fleret, Circus Brothers nebo Elektrick Mann.

Informace o vstupném nejsou dostupné.

Praha září (8. až 28. září)

Projekt Praha září spojí jak jinak než v září dohromady několik tradičních akcí. Na pražském Výstavišti naleznou útočiště Designblok, Febiofest, Letní Letná, Metronome, Pražské jaro, Signal Festival či United Islans of Prague. Prostě události, které byly během jara a léta postižené koronavirem.

Informace o vstupném budou v druhé půlce srpna.