Thom Artway spojil síly s Eddiem Stevensem

Thom Artway vydal singl Dream Your Life Away, který vznikl ve spolupráci s britským producentem Eddiem Stevensem. Skladba se od přechozích Artwayových písní výrazně liší a vklad producenta, který proslul prací například pro elektronickou kapelu Moloko, je u ní skutečně patrný. „Chtěli jsme zkusit něco nového, ať se nezacyklíme v námi zajetých kolejích. Cílem bylo spojit jeho progresivní přístup, muzikálnost a mé písničkářství. Vyzkoušet to prostě jinak,“ vysvětluje Artway.

Od posledního řadového alba All I Know je to již třetí rozdílná skladba. Nejdříve to byla pocta Karlu Krylovi v podobě coveru písně Anděl, letos na konci léta následovala romantická balada Caroline a nyní je na světě mezinárodní Dream Your Life Away. „Poprvé jsme se opravdu vzdali svých předsudků vůči demu a nechali Eddieho také aranžovat. Měl jasnou vizi. V nahrávce tak uslyšíte postupy a zvuky, které by nás nikdy nenapadlo použít. Je možné, že mě posluchači v takovém kabátu vůbec nepoznají,“ směje se Artway. Nahrávalo se v novém slovenském studiu Birdland a v Londýně.

Text písně o povrchnosti současného života by mohl přivést k zamyšlení, ale hravý rytmus a rozverná melodie strhává svojí lehkostí spíše k tanci. „Píseň je o neustálém spěchu, honbou za úspěchy, prací, jistotami,“ vysvětluje muzikant. „Je také o aktuální době, o různých povrchnostech a věcech, které nám přijdou stupidní. Ve výsledku má ale nejen nálada hudby lidem na tváři vykouzlit úsměv a ukázat nadsázku textu.“